Pivo

Aktuálnu ponuku pív, spolu s možnosťou si ich objednať kamkoľvek v rámci Slovenska a Čiech, nájdete na 

shop.ziwell.sk


        

 


AKTUÁLNE V PONUKE


ŽiWELL Jedenástka

11° svetlý ležiak
nefiltrované nepasterizované
IBU: 38 ABV: 4,3 % obj.

ŽiWell Jedenástka pivo 11
Náš dôkaz toho, že aj klasický svetlý ležiak môže mať osobnosť a charakter. 4 druhy sladov - plzenský, bavorský, viedenský a karamelový. Kvalitná porcia žateckého chmeľu. Kvasinky. Voda. Jednoduchý recept, zaujímavý výsledok. Pivo, ktoré budete vnímať každým jedným zmyslom.
ŽiWell desinka pivoŽiWell desinka pivo

ŽiWELL Červená veža

12° červený ležiak
nefiltrované nepasterizované
IBU: 43 ABV: 4,9 % obj.

ŽiWell Červená veža pivo 12
Silný, chuťovo výrazný polotmavý ležiak, navarený kombináciou až šiestich sladov. Týmto pivom dávame facku bežnému nudnému euro pivu bez chuti a vône. Pivo pre ľudí, ktorí si chcú vychutnať poctivý plný ležiak.

ŽiWell Červená veža pivo 12ŽiWell Červená veža pivo 12

ŽiWELL Vandal

14° American IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: 52 ABV: 6,1 % obj.

ŽiWell Vandal pivo
Podľa všetkého prvá IPA navarená na území súčasných Piešťan. Príjemná svieža vôňa, vyvážená plná chuť, silný chmeľový záver v podaní amerických chmeľov Amarillo, Cascade a Chinook. Myslíme, že prišiel čas, aby aj stredná Európa začala piť IPU.

ŽiWell Vandal pivo
ŽiWell Vandal pivo

ŽiWELL APAč


13° American Pale Ale
nefiltrované nepasterizované
IBU: 43 ABV: 5,4 % obj.


ŽiWell APAč pivo
Svieži Amarican Pale Ale, ktorý sme navarili v spolupráci s pivovarníkmi so zDola Brewery. Prvé, čo vás na tomto pive osloví je jeho výrazná citrusová vôňa, ktorú si ihneď zamilujete.. Na pivnej súťaži v Nitre, toto pivo získalo ocenenie za najlepšie pivo, ktoré chutilo verejnosti a umiestnilo sa na 3. mieste v hodnotení sládkov z pivovarov.

ŽiWell APAč pivo
ŽiWell APAč pivo

ŽiWELL Hessian Mercenary

14° Robust Porter
nefiltrované nepasterizované
IBU: 48 ABV: 5,4 % obj.


ŽiWELL Hessian Mercenary
Je tmavý, vrchne kvasený ALE typu robust porter. Pivu dominuje lahodná chuť kávy s nádychom horkej čokolády. Dokonca aj farbou tela pripomína tú najčernejšiu arabicu. Klasický pivný štýl, pochádzajúci z Anglicka, avšak taký dobrý, že tento konkrétny kúsok nám Angličania ťažko závidia. Naozajstný tekutý dezert.
ŽiWELL Hessian Mercenary

ŽiWELL Hessian Mercenary
 

ŽiWell Eva pivo

 

ARCHÍV


ŽiWELL feat. HELLSTORK


16° Double Dry Hopped West Coast IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: 75 ABV: 7,2 % obj.

ŽiWell feat. Hellstork HOP RIOT! Double Dry Hopped West Coast IPA
Všade okolo nás len samý bordel, pochody a nasraní ľudia. U nás Za Slušné Slovensko, vo Francúzsku pobehujú Žlté vesty, v Anglicku si so svojou schýzou ani nevedia rady... Aj u nás už pohár trpezlivosti pretiekol! Prečo tie slovenské pivá voňajú a chutia stále o čosi menej ako tie od veľkých mien z pivného sveta? Pretože vo veľa prípadoch naháňanie ceny je dôležitejšie ako kvalita sama?!?! Pche, ako so všetkým... Všetky suroviny sú drahé a skvelý výsledok sa žiadnymi kung-fu kúzlami odrbať nedá. Práve preto sme pre vás spojili sily. ŽiWELL a HELLSTORK!
Pripravili sme si pekne do sucha prekvasenú, za studena dvakrát chmelenú West Coast IPA, na ktorú sme použili 25 gramov chmeľu na liter piva a najkvalitnejšie slady, ktoré slovenský trh ponúka!

 

ŽiWELL Sĺňava


10° Ľahký ležiak
nefiltrované nepasterizované
ABV: 3,9 % obj.


ŽiWell Slnava
Klasický český ležiak Sĺňava sme navarili pre široké masy „pivopičov“. Ľahké sladové telo a nízky obsah alkoholu ho predurčujú na každodenné pitie po celý rok. Všetci majú chuť skúšať niečo nove a piť  zaujímavé, častokrát ťažké kúsky, ale keď bude vonku 35 °C, každý z nás skončí pri ľahkom, svetlom, ležiaku českého typu.  V ŽiWLLI tomu rozumieme a rozhodli sme sa uspokojiť aj túto požiadavku klasického pivára. Už pri vmýšľaný receptu sme sa zamerali na to, aby sa nová „desinka“ dala ľahko a rýchlo čapovať a piť.
Hneď na začiatku vás zaujme svetlo zlatá farba a dokonale vyčírenie vďaka extra dlhému ležaniu. Sĺňava 10° je korunovaná bohatou, hustou, bielou penou. V chuti nájdete stredné sladové telo, jemnú chlebnatosť a intenzívnu, príjemne doznievajúcu horkosť vďaka použitiu českých chmeľov Premiant a Žatecký Poloranný Červeňák. Príjemná je na tomto pive nielen chuť, ale aj cena, ktorá je na trhu remeselných pív bezkonkurenčná. Nikto kto ho skúsi neostane pri jednom.

ŽiWell Slnava

ŽiWell Andromeda Black IPA

ŽiWEL Roggen


12° Roggenbier
nefiltrované nepasterizované
IBU: 15 ABV: 4,8 % obj.


ŽiWell Roggen pivo

Polotmavý ražný roggenbier 12°, ktorý sme pre vás navarili v spolupráci s pivovarom Behind The Hills. Do 15. storočia išlo o najrozšírenejší pivný štýl v Nemecku. V čase potravinovej krízy ho vystriedalo pivo z dostupnejšej pšenice a raž sa začala výlučne používať na výrobu chleba.. Ražný roggenbier sa tak na dlhé obdobie skoro úplne vytratil..
 

ŽiWell Roggen pivoŽiWell Roggen pivo

ŽiWELL White Night

16° White Stout
nefiltrované nepasterizované
IBU: 20 ABV: 6,5 % obj.

ŽiWell 16° White Night pivo
Novinka predstavená pri príležitosti Salónu piva 2018. Pivo, ktoré prekvapí všetky vaše zmysly. Svetlý stout vyšperkovaný kakaovými bôbmi a vanilkovými tobolkami. Nižšia horkosť robí z tohto piva skvelého spoločníka na príjemné letné večery.

ŽiWell 16° White Night pivo
ŽiWell 16° White Night pivo

ŽiWELL Pieščanské bahno

16° Brown Porter
nefiltrované nepasterizované
IBU: 24 ABV: 6,7 % obj.

ŽiWell Pieščanské bahno pivo
English porter správne hnedej farby obohatený o vianočnú „atmosféru“ vďaka klinčekom, škorici, badiánu. Lahôdkou je „dry-hopping“ kakaovými bôbmi, ktorý mu dodal neskutočnú čokoládovú arómu. Toto treba vyskúšať.
ŽiWell Pieščanské bahno pivo

ŽiWell Pieščanské bahno pivo
 

ŽiWELL KonŽereChmeľ

13° Biére de Garde
nefiltrované nepasterizované
IBU: 32 ABV: 4,6 % obj.

ŽiWELL KonZereChmel BIere De Garde
Ide o v našich končinách málo známy Francúzky pivný štýl Biére de Garde. Tento štýl pôvodne pochádza z regiónu Nord-Pas-de-Calais kde ho v minulosti varili na farmách a statkoch. Varil sa najmä počas zimy pre nižšie teploty, takže kvasné procesy boli viac pod kontrolou. Na varenie sa používali z lokálne suroviny a pivo sa pilo počas náročných dní pri práci. Skúsení pivopiči určite vidia prepojenie s pivným štýlom Farmhouse, belgickým Saison alebo fínskym Sahti. Každý tento región si toto pivo varil podľa seba a na varenie používal to čo bolo v komore k dispozícií.
Prvé, čo Vás na našom kúsku zaujme je medená až jantárová farba s bohatou snehobielou penou. Chuť je viacúrovňová, najmä vďaka použitiu šiestich rôznych sladov. Na začiatku môžete cítiť rôzne tóny karamelov, ku konci ľahkú chmeľovú horkosť a jemne aj sviežu kyselkavosť. A vontre santé!

ŽiWell Grinch
ŽiWell 10°Nejaké Dobré Pivo

ŽiWELL Havran

13° tmavý ležiak
nefiltrované nepasterizované
IBU: 31 ABV: 5,4 % obj.

ŽiWell 13° tmavý ležiak
Tmavý ležiak vyrobený kombináciou piatich sladov s poriadnou porciou žateckého chmeľu. Týmto pivom sa snažíme nájsť dokonalý súlad medzi sladkosťou sladu a horkosťou chmeľu, to celé obohatené o jemné kávové tóny. Úžasná kombinácia pre každého, kto si vie vychutnať poctivé tmavé pivo s charakterom.

Viliam Hujík ambasádor pre ŽiWell HavranŽiWell Havran

ŽiWELL Desinka

10° Lager
nefiltrované nepasterizované
IBU: 38 ABV: 4.1 % obj.

ŽiWell 10° Desinka pivo
Svetlý ležiak plzenského typu, navarený z troch typov sladov a troch slávnych českých chmeľov tak, aby vyniklo prijemne sladové telo na začiatku a intenzívny horký záver. Bohatá pena na vrchu krásneho blonďatého tela, ktoré je niekedy číre, inokedy mierne kalné, podľa toho, akú majú kvasinky náladu.
 

ŽiWell 10° Desinka pivo
ŽiWell 10° Desinka pivo

ŽiWELL Nejaké Dobré Pivo

10° Summer Ale
nefiltrované nepasterizované
IBU: 27 ABV: 3,8 % obj.

ŽiWell 10° Nejaké Dobré Pivo
Ľahký citrusový summer ale - ideálne chmeľové osvieženie na horúce letné dni. Ľahké vyvážené sladové telo striedajú citrusové tóny a svieža horkosť chmeľov Citra, Amarillo a Cascade. Svieže pivo, poctivý dryhopping = minimálne o jeden dôvod viac, prečo sa tešiť na leto.

ŽiWell 10° Nejaké Dobré Pivo
ŽiWell 10°Nejaké Dobré Pivo

ŽiWELL Baynach Grape Beer

Session IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: 64 ABV: 6,0 % obj.

ŽiWELL Baynach
Náš spoločný počin s vinárstvom Baynach. Pivo prekvasilo s 20% muštu z hrozna odrody Zweigeltrebe. Vo vôni sa mieša chmeľ s mandarínkou, ovocnými tónmi a s jemným nádychom sladkých cukríkov.

Chuť piva sa začína jemnou kyslosťou vína. V strede prevládajú ovocné tóny a sladkosť hroznového cukru. Celkový dojem dotvára príjemná horká koncovka v podaní troch výnimočnách chmeľov, vrátane na tento rok už takmer vypradaného chmeľu Galaxy.ŽiWell 16° White Night pivo
ŽiWell 16° White Night pivo

ŽiWELL Prewi:t

11° Belgian Witbier
nefiltrované nepasterizované
IBU: 14 ABV: 3.75 % obj.

ŽiWELL Prewit
Tento kúsok patrí do kategórie Belgian Wit a jeho netuctovú chuť si okamžite zamilujete. Na jeho prípravu sa, okrem bežných sladov, použila aj pšenica a pri starostlivom ochutnávaní narazíte tiež na korenistú chuť kmínu a koriandra. Husté telo a nadmieru bohatá pena sú typické pre tento štýl a ani náš Prewi:t  nie je v tomto výnimkou.
ŽiWELL Prewit

ŽiWell Pieščanské bahno pivo
 

ŽiWELL ApricoSOURus

Sour Ale
nefiltrované nepasterizované
IBU: 5 ABV: 3,0 % obj.

ŽiWell ApricoSOURus pivo
Marhuľa, po anglicky Apricot + kyslý Sour Ale = kyslý marhuľový dinosaurus, nech žije APRICOSOURUS!A presne také to pivo je, kyslé, svieže, ľahké, veľmi dobre piteľné, s príjemnou chuťou marhúľ. Na dosiahnutie kyslosti sme použili lactobacily, ktorými sme kontrolovane infikovali sladinu. Kyslosť piva zjemňuje príjemná sladkosť marhúľ. Apricosourus zaručene navodí tie správne letné tóny a už pri prvom dúšku sa razom ocitnete v náručí marhuľových sadov.

ŽiWell Eva pivoŽiWell Eva pivo

ŽiWELL Banana Punk

13° Hefeweizen
nefiltrované nepasterizované
IBU: 12 ABV: 5.6 % obj.

ŽiWELL Banana Punk
Pšeničné pivo typu Hefeweizen – bavorského typu. Má oranžovú farbu s typickým kvasinkovým zákalom. Pivo sme varili tak, aby bolo svieže a prevládli ovocné tóny a typická chuť a vôňa banánu nad horkosťou.ŽiWell 16° White Night pivo

ŽiWell 16° White Night pivo

ŽiWELL Black Elder Radler

10° Radler
nefiltrované nepasterizované
IBU: 27 ABV: 3,4 % obj.

ŽiWELL Black Elder Radler
Predstavujeme prvý remeselný radler na Slovensku. Jedinečná kombinácia chutí poctivého remeselného piva a 100% BIO sirupu z Bazy čiernej. Ľahký, svieži letný špeciál, ktorý osvieži, no neublíži. Opäť minimálne o jeden dôvod viac, prečo sa tešiť na leto.
ŽiWELL Black Elder Radler

ŽiWell Pieščanské bahno pivo
 

ŽiWELL Stan Lee R.I.P.A.

14° R.I.P.A.
nefiltrované nepasterizované
IBU: 60 ABV: 6,1 % obj.

ŽiWell Stan Lee
Keď sme na začiatku novembra plánovali ďalší sezónny špeciál, obletela svet správa o smrti Stan Leeho – otca komiksových a filmových superhrdinov. A keďže vieme robiť dobré pivo, ale  zlé preslovy, rozhodli sme sa, že mu hold vzdáme navarením pivného špeciálu. Vybrali sme superhrdinov spomedzi chmeľov a poctivo ich pridali do varenia a aj do dryhopu.
Výsledkom je skvela IPA v ktorej  chmeľ hrá hlavné husle. Nechýba, ale ani pre štýl IPA typická sviežosť, ovocné, citrusové a kvetinové tóny. Hodnota IBU 60 napovedá, že túto IPU ocenia najmä milovníci horkejších kúskov.

ŽiWell Stan LeeŽiWell Eva pivo

ŽiWELL Secret of Enigma

12° Session IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: 45 ABV: 5,6 % obj.


ŽiWELL Secret of Enigma Craftbeer
Pre veľmi dobré odozvy sme sa rozhodli toto pivo navariť znova po krátkom čase. ŽiWELL Secret of Enigma je špeciál, ktorý sme prvý krát predstavili na Salóne piva jeseň 2018.  Pivo je ľahké, svieže s nižším obsahom alkoholu. Má výraznú vôňu a peknú horkú koncovku vďaka austrálskymi chmeľmi Enigma a Vic Secret. Pivo je nebezpečne dobre piteľné, voňavé, svieže a horké.
ŽiWell 16° White Night pivo

ŽiWell 16° White Night pivo

ŽiWELL feat. Pivovar Eliáš
Pšenica

12° Pšenica
nefiltrované nepasterizované
IBU: 17 ABV: 4.8 % obj.


ŽiWell feat. PIvovar Elias Psenica
Pšenica je prvou kooperačnou várkou s novovznikajúcim pivovarom Eliáš. Pre toto pivo sme sa zhodli na veľmi jednoduchom názve „Pšenica“ pretože je poctivým a priamočiarym zástupcom svojej kategórie bez pridávania korení, esencií a podobne a určite uspokojí každého milovníka pšeničných pív!
 
Pivo má žltú farbu s typickým zákalom pre pšeničné pivá a hustú penu. Vo vôni cítiť sviežosť citrusov a banány. Po napití je telo piva stredne silné, sladová chuť je jemná, opakuje sa citrusová sviežosť s jemne horkým koncom.  

ŽiWell feat. Pivovar Elias Psenica
ŽiWell feat. Pivovar Elias Psenica

ŽiWELL Whííípa

16° Wheat IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: 64 ABV: 6,2 % obj.


ŽiWell Whiiipa Wheat IPA
Poctivá Wheat IPA s plným sladovým telom, ktoré podčiarkujú orieškové tóny pšenice. Horkosť je príjemne drsná, vôňa intezívna, pripomína najmä tropické citrusy. Alkohol, napriek vyšším hodnotám nijako nevyskakuje, pivo je silné, ale nebezpečne dobre piteľné. Na zdravie a Ži Well!

ŽiWell Grinch
ŽiWell 10°Nejaké Dobré Pivo

ŽiWELL Goblin from Dublin

11° Irish Red Ale
nefiltrované nepasterizované
IBU: 44 ABV: 4.5 % obj.

ŽiWell Goblin from Dublin
Poctivo vyskladaný Irish Red Ale. Do varenia sme použili zmesku tých najlepších anglických sladov a chmeľov (East Kent Goldnig, Fuggles). Pivo vás už na prvý pohľad zaujme krásnou jantárovou farbou a bohatou penou. Koncovka je príjemne horkastá, no nevnucujúca.

ŽiWELL Goblin from DublinŽiWell Havran

ŽiWELL IPeL

13° India Pale Lager
nefiltrované nepasterizované
IBU: 45 ABV: 5,2 % obj.


ŽiWELL IPeL IPL
V tele tohto podareného medzidruhového kúsku nájdete presne to, čo milujeme na ležiakoch - poctivý, hutný krásne vyskladaný sladový základ. To, čo milujeme na poriadnej IPE sú ovocné, svieže tóny, chmeľová aróma a správna horkosť. Toto všetko má naša IPL samozrejme tiež. Pridávame krémovú, dlhotrvajúcu penu posadenú na jantárovom podklade. Celé podčiarknuté nadupaným dryhoppingom. S dôrazom na vysokú piteľnosť, ako pri každom našom pive. Keď si to zhrnieme: IPeL je skvelou kombináciou medzi skutočným ležiakom a parádnou IPou. Už len ochutnať.. ŽiWell!

ŽiWell Grinch
ŽiWell 10°Nejaké Dobré Pivo

ŽiWELL Yellow Submarine

12° Session IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: 85 ABV: 4,5 % obj.


ŽiWELL Yellow Submarine
„Ponorte“ sa s nami do výnimočnej IPY s výnimočným chmelením. Plné telo je vyskladané zo špičkových anglických sladov Best Pale Ale a Crystal light, farba je sviežo oranžová, pivo má bohatú penu. V chuti  nájdete citrusy, marhuľu, čierne ríbezle najmä vďaka použitému chmeľovému mixu s názvom Yellow Submarine. Horkosť je vyššia, prijemná a dlhotrvajúca.
Ako pri každom našom pive, málokto ostane pri jednom kúsku, pretože toto pivko je prudko piteľné aj napriek vysokému IBU.
ŽiWELL Yellow Submarine

ŽiWELL Yellow Submarine
 

ŽiWELL REPA

11° Red IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: 57 ABV: 4,3 % obj.


ŽiWELL Red IPA Craftbeer
Red IPA je mladý a moderný pivný štýl, ktorý je popisovaný ako hybrid medzi American IPA a American Amber. Naša REPA vás osloví vôňou citrusov, manga, karamelu a byliniek. Krásnou jantárovou farbou za ktorú vďačí hlavne sladu Viking Red Active. V chuti na začiatku nájdete príjemné tóny karamelu, orieškov ako aj plnosť tela vďaka sladom pale ale a melanoid. Neskôr nastupuje výrazná horkosť chmeľu, ktorá po prehltnutí zanechá na jazyku a podnebí príjemný, svieži, citrusový dozvuk.
ŽiWell 16° White Night pivo

ŽiWell Red IPA

ŽiWELL Azacca Dwarf

12° Session IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: 49 ABV: 4,8 % obj.


ŽiWELL Azacca Dwarf
Azacca je haitský boh poľnohospodárstva a ako to už pri bohoch býva, doprajú si pre seba len to najlepšie. Nie je tomu inak ani pri božskom chmele Azacca. Ten je podľa mnohých sládkov jeden z najlepších chmeľov pre štýl IPA. Má mnoho zaujímavých vlastností, obsahuje veľké množstvo myrcénu, ktorý okrem iného zvyšuje účinky THC. Nás ale viac zaujal svojím aromatickým prejavom. Pivo ŽiWELL Azacca Dwarf sa vyznačuje svetlohnedou až žltou farbou, jemným kvasinkovým zákalom a šľahačkovou penou. Vo vôni cítiť citrusy, ale hlavne výraznú živicu. Ako to už pri štýle session IPA býva, pivo sa dobre pije pre nižší obsah alkoholu, ale poctivá dávka Azacca (v chmeľovare aj pri dry hoppingu) nenechá vaše chuťové receptory na pochybách v tom, aký štýl práve pijete. Nazdravie! 

 

ŽiWELL Marry Me


11° Spiced Herb Beer
nefiltrované nepasterizované
IBU: 60 ABV: 4.2 % obj.

ŽiWELL Marry Me
Vieme, že bežný človek o tom netuší, ale je to tak aj pivovarský sládkovia majú súkromný život. Dokonca exitujú pekné dievčatá, ktoré ich majú až tak radi, že si ich chcú zobrať. Takýto romantický príbeh sa prihodil aj nášmu hlavnému sládkovi a sládkovi roka v jednej osobe Peťovi Demkovi. V bližšie neurčený deň konkrétne 1. septembrovú sobotu roku 2019 povie aj on svoje „ÁNO“ a rozšíri rady ženáčov. Pri tejto príležitosti si navaril ľahkú IPU na svadobnú hostinu. Dostal, ale reklamáciu, že toto pivo je málo ružové a romantické. Zobral teda ešte poriadnu hrsť ibišteku, ruže, levandule pomiešal ich v dry hope s citrou, mosaicom a vzniklo prvé piešťanské svadobné pivo Marry Me. Tento pivný špeciál má príjemnú červeno-hnedú farbu ( pri správnom dopade svetla a dostatočnej predstavivosti ružovú ... ) a hustú bielu penu. Vo vôni cítiť ibištek, ovocie a citrusy. Po napití ako prvé cítiť sviežosť a ľahkosť  byliniek ibišteka a ruže, postupne sa presadzuje pivo a nastupujú tóny sladu a celý zážitok uzatvára pravá chmeľová horkosť. Celkovo je pivo svieže a zároveň jemné ako teplý septembrový deň. Ak chcete ochutnať neváhajte svadobné pivo si človek varí len pár krát za život .

 

ŽiWELL Marshmallow IPA

11° Experimental Beer
nefiltrované nepasterizované
IBU: 60 ABV: 4,0 % obj.


ŽiWELL Crazy Series Marshmallow IPA
Marshmallow – tento penový cukrík buď milujete alebo neznášate. U nás v pivovare ho skutočne všetci neznášame a preto sme sa tejto podivnej cukrovinke, obľúbenej hlavne v skazenej Amerike, rozhodli napraviť reputáciu. Naša stratégia bola jednoduchá, prekryť hnusné marshmallow dobrým pivkom. Výsledok nás, ale prekvapil lebo originálne anglické marshmalow zakúpené cez ebay sa zladili s našim Pieščanským pivom do parádneho celku. Už pri nádychu ucítite jemnú nenápadnú vôňu cukríkov pekne prepojenú s vôňou Citry do sviežeho celku. Zážitok pokračuje aj po napití. Na jazyku ucítite vanilku, jahody a sladkosť marshmallownov ladí so sladovou chuťou piva následne pekne uvoľní jazyk na horkú chmeľovú nádielku. Celý zážitok dotvára príjemná žlto-oranžová farba a poriadna šľahačková pena. Keď sa raz napijete nebudete sa chcieť podeliť ani s vlastnými deťmi.
ŽiWell 16° White Night pivo

ŽiWell Red IPA

ŽiWELL VišňoSourus

10° Mixed Fermentation Sour
nefiltrované nepasterizované
IBU: - ABV: 4.2 % obj.


ŽiWELL Višňosourus
Akoby to bolo keby sme sa aj my nezviezli na vlne kyseláčov. Pekne sme si počkali kedy opadne letný nápor z iných pivovarov, pohrabali sa v mrazničke kde sme mali schovaných 40 kg pyré z pravých lokálnych, slovenských višní a vypustili do sveta 500 litrov limitovanej várky VišňoSoura. Ten sa tak pridal k svojmu súrodencovi Apricosourovi a rozšíril tak počet kyseláčov navarených pod našou značkou na dva  
VišňoSourus hneď na začiatku upúta krásnou, výraznou tmavoružovou až červenou farbou a hustou, trvácou ružovou penou. Pivo je čisté a číre s minimálnym zákalom. Vo vôni cítiť výraznú višňu a limetu. Po napití nezapochybujete o štýle piva, ktorý pijete. Kyslosť je však uhladená, „neštípe“ ako pri niektorých zástupcoch tohto štýlu a pekne sa dopĺňa s višňovou trpkosťou. Ovocnosť, sviežosť a trpkosť sú dominantné v celom priebehu chuti len na záver pocítite jemnú horkosť, ktorá vám pripomenie, že pijete pivo. Na babie leto či upršanú jeseň na zdravie s VišňoSourom.

 

ŽiWELL Queen of Ales

14° New England IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: - ABV: 6,2 % obj.


ŽiWELLQueen of Ales

Vošla k nám do pivovaru. Šaty mala utkané z konopného vlákna, vlasy farby zrelého obilia, jemne zakalené oči a korunu z kvetov chmeľu. Chvíľu len prísne pozerala a potom prehovorila: „I'm the Queen of ALEs! Ako to, že ma nemáte v ponuke?!“. Áno, bola to ONA – New England IPA. Úctivo sme sklonili hlavy a povedali: „Vitajte, Vaša výsosť. Vojdite do našich tankov, sudov, fliaš aj pohárov!“.
Naša kráľovná má jemne hnedú až zlatú farbu, krémovú penu a zákal typický pre tento štýl. Vôňa je svieža až iskrivá tak, ako to má byť, ucítite v nej citrusy - hlavne pomaranč a limetu, ale aj ananás, živicu a pšenicu. Pivo je svieže aj po napití, má plné telo a miestami môžete mať pocit, že obsahuje ovocie alebo džús. Tak to však nie je. Držali sme sa „tradičných“ receptov a použili len klasické suroviny - 4 rôzne druhy sladov a 4 druhy chmeľov. Chvíľu po napití sa ozýva sila kráľovnej - zahreje Vás alkohol a nastúpi citrusová trpkosť a horkosť chmeľu, ktorá pivo uzatvorí. A my všetci voláme: „God save the queen!“.
 

ŽiWELL feat. Pivovar Eliáš
Hope Ale

11° Hope Ale
nefiltrované nepasterizované
IBU: 48 ABV: 4,3 % obj.

ŽiWELL feat. Pivovar Eliaš Hope Ale
Tento ľahký „ejl“ má tiež pôvod v spolupráci s pivovarom Eliáš. Zámer bol vytvoriť základný dobre piteľný ALE na každý deň. Zámer sa nám myslím dobre podaril a už prvá várka je príjemná a kto ho vyskúša si určite dá aj ďalší pohár.

Hope ALE má jemne medenú farbu a len slabý kvasinkový zákal, pena je biela šľahačková a hustá. Vo vôni cítiť med a jemné citrusy. Po napití ucítite príjemný sladový základ s jemným karamelom a stredne výrazné telo. Chuť postupne prechádza do horkastého záveru, ktorý vydrží v ústach aj po prehltnutí. Pivo je príjemné a dobre piteľné „len tak“ alebo na zapitie dobrého jedla.

ŽiWELL Goblin from DublinŽiWell Havran

ŽiWELL Red Hot Chilli Reapers


12° Chilli IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: 46 ABV: 4.4 % obj.


ŽiWELL Red Hot Chilli Reapers
Potrebujete v zime zahriať a zázvor už nezaberá? Skúste najvyššiu ligu - IPA s papričkou Carolina Reaper. Táto paprička je aktuálne najštipľavejšou papričkou na svete a drží aj zápis v Guinnessovej knihe rekordov, jej pálivosť je okolo 2 200 000 SHU.
Chilli IPA v našom podaní má výraznú červenú farbu, ktorú sme podporili čerstvou cviklovou šťavou, zákal piva je jemný, pena hustá a šľahačková. Vo vôni je cítiť typický dry hop, ktorý je doplnený o jemnú zeleninovú sviežosť cvikly a papričiek. Prvý pocit po napití prebieha ako pri klasickom štýle IPA. Cítite sladový základ a plnšie telo. Postupne sa presadzuje zaujímavá sviežosť chmeľov spojená so sviežosťou cviklovej šťavy a chilli. Po prehltnutí už hrá prím Carolina, ktorá príjemne zahrieva na jazyku, postupne cestu do žalúdka a odtiaľ celé telo. Pivo je vyvážené a dobre piteľné. Nemusíte sa báť požiaru v ústach, chilli sme dali len toľko, aby neuškodilo.

 

ŽiWELL Hašlerky IPA13° Speciality IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: 48 ABV: 5,2 % obj.


ŽiWELL Hašlerky IPA
Ďalšie pivo z našej „farmaceutickej“ rady na riešenie zimných neduhov. Pri varení sme použili Hašlerky, ktoré obsahujú skutočné prírodné silice. Kúpou Hašlerky IPA nič neriskujete! Ak vám nebude chutiť, môžete si toto pivo dať do aroma lampy alebo sa s uterákom nad ním naparovať. Pivo má svetlohnedú farbu a stredne silný zákal, pena je rovnako svetlohnedá a krémová. Už pri prvom kontakte nemáte pochybnosti o tom, čo budete piť - utvrdí vás v tom výrazná vôňa anízu a mäty podporená jemnými citrusovými tónmi chmeľu. Rovnaký zážitok pokračuje po napití. Výrazné a hutné sladové telo sa pekne mieša so sviežosťou silíc z byliniek a chmeľu, ktorá ostáva v ústach aj po prehltnutí. Kto pije ŽiWELL, neochorie!

ŽiWELL Goblin from DublinŽiWell Havran

ŽiWELL Rich Peach

9° Fruit Ale
nefiltrované nepasterizované
IBU: 28 ABV: 3,8 % obj.


ŽiWell Rich Peach
Fruit ale, ovocné pivo so 100% broskyňovou šťavou a jej dužinou. Sladká chuť skutočných broskýň s jemne horkým záverom vás v každom ročnom období zoberie do letným slnkom zaliateho sadu. Husté telo s bohatou penou, svieža, originálna, džemovo sladká chuť dosiahnutá čistou šťavou bez akýchkoľvek umelých aróm či farbív. Kto vyskúšal, pochopil.

ŽiWell Rich Peach
ŽiWell Rich Peach

ŽiWELL Eva


10° Summer Ale
nefiltrované nepasterizované
IBU: 38 ABV: 3.9 % obj.

ŽiWell Eva pivo
Summer ale, z ktorého sú pri každom jednom dúšku naozaj cítiť svieže letné lúče. Jemné lahodné telo a podmanivá chuť amerického chmeľu Cascade spôsobuje nebezpečne ľahkú piteľnosť, a to nielen v horúcom letnom počasí. Skutočné, vychladené a orosené osvieženie.

ŽiWell Eva pivoŽiWell Eva pivo

ŽiWELL Winter is Coming


14° Winter Ale
nefiltrované nepasterizované
IBU: 14 ABV: 5,6 % obj.


ŽiWell Winter is Coming pivo
Krásne vyrovnaný zimný ejl s jemnými tónmi pomarančovej kôry a zázvoru s príjemným horkým záverom v podaní kombinácie amerických chmeľov. Ideálny spoločník na dlhé zimné večery.
ŽiWell Winter is Coming pivo

ŽiWell Winter is Coming pivo
 

ŽiWELL feat. ŠIlkers
APOLLO 11

11° Brut IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: 45 ABV: 5,6 % obj.

ŽiWELL feat. SIlkers Brewery APOLLO 11
Presne v deň 50. teho výročia pristátia na mesiaci sme spolu so Šilker´s brewery uvarili toto kooperačné pivo pre kozmonautov. Po komunikácii s americkou NASA a Elonovým Space X musíme konštatovať, že nebola ochota zaradiť tento produkt do pitného režimu kozmonautov, a tak sa dostáva do ponuky pre slovenského konzumenta.

Prvé čo zaujme slovenského kozmonauta je príjemná vôňa amerického chmeľu Apollo doplneného Citrou a Idaho 7. Po napití sa prejaví jemné sladové telo typické pre Brut IPU vyskladané z klasického sladu Pale Ale, ovseného sladu a ryže. Rýchlo nastupujú ovocné a horké tóny, ktoré doznievajú dlhšie po napití. Apollo má svetlo oranžovú farbu a jemnú bielu penu. Na vesmír priatelia a Don´t panic.

 

ŽiWELL Enigma APA


12° Amarican Pale Ale
nefiltrované nepasterizované
IBU: 48 ABV: 5,0 % obj.

ŽiWELL Enigma APA
Chmeľ Enigma sme použili už vo viacerých pivách. Najväčší úspech mal v session IPA „Secret of Enigma“ z  ktorej sme „museli“ navariť až 3 várky kým sme uspokojili všetkých jej fanúšikov. Keďže ide o komplexný chmeľ s výraznou vôňou a príjemnou horkosťou rozhodli sme sa ho použiť aj v pivnom štýle APA.

Enigma APA je klasickým predstaviteľom svojho štýlu. Má svetlohnedú farbu, len minimálny zákal a trvácu bielu penu. Vôňa je výrazná, svieža, cítiť samozrejme citrusy, ríbezle, ovocie. V chuti nastupuje ako prvá ovocná linka, ale aj jemná tráva a korenie. Postupne nastupuje horká chuť a výraznejšia horká koncovka.

ŽiWELL Goblin from DublinŽiWell Havran

ŽiWELL Andromeda


13° Black IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: 39 ABV: 5,5 % obj.


ŽiWELLAndromeda Black IPA

Black IPA s chuťou ako z inej galaxie. Ťažké chute tmavých sladov sa snúbia s nevšednými arómami sviežich chmeľov, pričom dominuje káva, horká čokoláda a citrusy. Toto dielo korunuje tmavá bohatá pena. Štýl, ktorý má na Slovensku zatiaľ málo zástupcov a práve naša Andromeda má potenciál zmeniť to.
ŽiWELL Andromeda Black IPA

ŽiWell Andromeda Black IPA

ŽiWELL feat. Pivovar Eliáš
Pšenica

12° Pšenica
nefiltrované nepasterizované
IBU: 17 ABV: 4.8 % obj.


ŽiWell feat. PIvovar Elias Psenica
Pšenica je prvou kooperačnou várkou s novovznikajúcim pivovarom Eliáš. Pre toto pivo sme sa zhodli na veľmi jednoduchom názve „Pšenica“ pretože je poctivým a priamočiarym zástupcom svojej kategórie bez pridávania korení, esencií a podobne a určite uspokojí každého milovníka pšeničných pív!
 
Pivo má žltú farbu s typickým zákalom pre pšeničné pivá a hustú penu. Vo vôni cítiť sviežosť citrusov a banány. Po napití je telo piva stredne silné, sladová chuť je jemná, opakuje sa citrusová sviežosť s jemne horkým koncom.  

ŽiWell feat. Pivovar Elias Psenica
ŽiWell feat. Pivovar Elias Psenica

ŽiWELL Pipiňa


12° Fruit Session IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: 34 ABV: 4,1 % obj.

ŽiWell Pipina Fruit IPA
Podarená poctivá IPA s plným telom jantárovej farby a lahodnou ananásovou chuťou. Poctivý dryhopping dodáva pivu silný ovocný charakter, pričom vo vôni budete cítiť tropické a kôstkové ovocie a zmes korenia. Chmeľmi sme nešetrili, pivo je pekne vyskladané, lahodné s horkejšou koncovkou.
 

ŽiWELL Pipiňa
ŽiWell Pipiňa

ŽiWELL Grinch


14° Winter Masala Porter
nefiltrované nepasterizované
IBU: 12 ABV: 5,4 % obj.

ŽiWell Grinch Winter Masala Porter
Tento porter ukradne zimu všetkým klasickým pivám. Pivo pekne kombinuje čokoládové a kávové chute klasického porteru so zmesou korení, ktorá obsahuje biele a čierne korenie, klinček, škorčiu, kardamon, badián, ale aj zázvor, med a prírodnú pomarančovú esenciu. ŽiWell Grinch poriadne zahreje počas chladných dní a výborne sa pije aj jeho horúca alternatíva. Ak chcete horúceho Grincha odporúčame ho pomaly zohriať vo väčšej kanvičke parnou tryskou kávovaru alebo v hrnčeku na platničke (pozor treba počítať s tvorením peny). Pre tých čo majú radi sladké sa môže do horúceho piva pridať lyžička trstinového cukru alebo javorového sirupu.
 

ŽiWell Wheat IPA
ŽiWell Wheat IPA

ŽiWELL feat. Pivovoar Radošina
LEMON DROP

12° Single Hop Session IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: 35 ABV: 4.8 % obj.

ŽiWELL feat. PIvovar Radosina Lemon Drop
Teplo, zima a zasa teplo striedané zimou. Počasie ideálne na kašlíky, soplíky, nádchy a do toho naši partneri a partnerky - starostliví opatrovatelia, ktorí nám varia čaj s citrónom, aby sme vyzdraveli či ideálne ani neochoreli. Túto situáciu dôverne poznáme aj u nás v pivovare a položili sme si otázku: „Nepili sme toho čaju za život už dosť, neexistuje vhodnejší nápoj?“. Ak nebol... tak teraz už je. Predstavujeme ideálnu prevenciu a liečbu nielen kašľa, ale všetkých chorôb a neduhov - Lemon Drop. Toto pivo okrem sladov obsahuje zelený čaj, zmes bylín a samozrejme je napumpované citrónom. Lemon Drop má peknú svetlú farbu, bielu penu a jemný zákal zo pšeničného sladu. Už pri prvom kontakte zacítite výraznú vôňu citrónu, citrusov a chmeľovej silice. Po napití vašu pozornosť upúta sviežosť, citrusové tóny a klinček. Postupne prichádza medová sladkosť z použitých sladov. Nakoniec sa k slovu dostáva jemná trpkosť zeleného čaju doplnená o horkosť chmeľu Lemon Drop. Po napití ostáva v ústach príjemná svieža chuť citrónov, bylín, čaju a chmeľu. Už žiadne Coldrexy, Nasiviny a čajíčky. Vyzvite svoje opatrovateľky a opatrovateľov, nech naplnia domácu lekárničku Lemon Drop!

ŽiWELL Andromeda Black & Black


13° Black Cherry Black IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: 39 ABV: 5,5 % obj.

ŽiWELL Andromeda Black Cherry Black IPA
Ako urobiť black IPA ešte viac BLACK? Jednoducho - stačí pridať višne, v angličtine nazývané aj black cherries. Andromeda je od dnes Black & Black. Pomerne ojedinelý štýl Black IPA sme tak rozšírili o ďalšieho originálneho zástupcu.
Višňová variácia Andromedy má sýtu čiernu farbu, len minimálny kvasinkový zákal a hustú hnedú penu. Vo vôni sa krásne snúbi kakao, káva, svieža aróma chmeľov a jemný ovocný závan višní. V chuti je dominantná ovocná linka, ktorá zvyšuje sviežosť piva a príjemne sa dopĺňa s kakaovou chuťou. Ovocnosť zároveň vyvažuje a harmonizuje horkosť sladu a chmeľu, ktorá ostáva v ústach aj po napití a príjemne doznieva na koreni jazyka. Black is the new black.

ŽiWELL Bazilišek14,5° Speciality New England IPA
nefiltrované nepasterizované
IBU: - ABV: 4,9 % obj.

ŽiWELL Bazilisek New England IPA
Pamätáte si na našu pivnú kráľovnú – Queen of ALES, ktorá sa v pivovare objavila koncom roka? Asi sme sa nezmienili, že pri odchode nám tu zanechala svoj dopravný prostriedok. Nie, nepredstavujte si žiaden romantický, zlatom zdobený koč ťahaný šesťzáprahom bielych koní ... Predstavte si malého draka - jedovatého baziliška, kráľa hadov a inej hávede. Preventívne sme ho zavreli do tanku, aby nám tu nerobil šarapatu, a poriadne sme ho zalievali pivom, kŕmili chmeľom, zeleným čajom, limetovou šťavou a áno, vidíte správne, bazalkou. Po dvoch mesiacoch naša prevýchova priniesla ovocie alebo skôr parádne pivo s názvom Bazilišek.

Bazilišek má krásnu zlatú farbu so stredným zákalom a hustou bielou penou. Určite Vás zaujme výrazná vôňa, v ktorej sa pekne snúbi pšenica, limeta a korenistá vôňa bazalky. Po napití je pivo svieže a ovocné, rýchlo nastupuje silný sladový základ s výraznou chuťou citrusov, pomaranča a grepu. Záver piva je jemne chmeľovo horký, podporený trpkosťou zeleného čaju a korenistou chuťou bazalky. Neviete si s niekým rady? Dajte ho k nám do tanku, urobíme z neho pivo!