Časté otázky

Často sa nás pýtate, ako to u nás chodí. A tak sme sa rozhodli (od)povedať vám všetkým naraz. Ak tu ale nenájdeš odpoveď na svoju otázku, ozvi sa na prevadzkar@ziwell.sk a niekto z nás ti ju zodpovie, ako to len najlepšie pôjde :)

AKCIE

Chceli by sme u Vás zorganizovať akciu (svadbu, oslavu, firemný event). Aký je postup?
Stačí sa s nami spojiť. Ideálne je ozvať sa na prevadzkar@ziwell.sk. Napíš nám, o ktorý termín máš záujem, pre koľko ľudí, čo by ste tam radi mali a určite sa dohodneme.

Koľko dopredu treba priestor rezervovať?
Menšie akcie, ktoré nevyžadujú zatvorenie celého pivovaru, stačí rezervovať pár dní vopred. Svadby odporúčame rezervovať 2-3 mesiace dopredu, voľné piatky a soboty sa nám míňajú rýchlo.

Aká je kapacita pivovaru v prípade firemnej akcie, svadby a pod.?
Pivovar má kapacitu až 220 ľudí na sedenie. Samozrejme, vieme urobiť uzavretú rezerváciu aj pre menšie skupiny.

Zabezpečujete pri akciách aj výzdobu priestorov?
Radi ti s tým pomôžeme. Vieme ti výzdobu aj iné doplnkové služby odporučiť, alebo priamo zabezpečiť, stačí si povedať. Robíme nemožné na počkanie, a zázraky do 3 dní :)

Kde sa da dozvedieť o akciách, ktoré pripravujete?
Všetky info o akciách môžeš nájsť na našom webe v časti Akcie a udalosti a na facebooku pivovaru - www.facebook.com/ZiWELLpiestanskypivovar/ - tu nájdeš ešte viac aktuálnych info, aj o prípadnom uzavretí pivovaru kvôli súkromnej akcii. 

KÚPA PIVA

Bude možné ŽiWELL pivo kúpiť a ochutnať aj na iných miestach ako priamo v priestoroch pivovaru?
Áno, určite. V septembri 2016 sme zväčšili kapacitu výroby a tak nás postupne budeš môcť ochutnať aj v iných puboch a krčmách. Zo začiatku to budú podniky najmä na západnom Slovensku, v Bratislave a Trnave. Už teraz nás dostať v klube ŽiWell na Winterovej, v hoteloch v Piešťanoch a v sieti pivárni Bokovka. Ak by si nás chcel aj u teba v podniku, neváhaj sa ozvať nášmu sládkovi Peťovi, niečo spolu vymyslíme: peter@ziwell.sk

Je možný aj väčší odber piva v sudoch? Zabezpečujete tiež dodanie?
Ak plánujete oslavu či víkend na chate s kamarátmi a radi by ste si vychutnali ŽiWELL pivo, pozrite si náš webshop tu: http://ziwell.sk/e-shop/piva. Radi ti prichystáme akékoľvek naše pivo v sudoch 5 veľkostí na osobný odber, poslať sud zatiaľ ale nevieme. Naše pivo nie je chemicky upravené a tak musí byť stále v chlade, aby sa nepokazilo. Ak sa nachádzaš niekde na trase BA-PN, vieme to v rámci našich dodávok piva do podnikov vymyslieť aj s doručením, ozvi sa nám :)

Budú v ponuke aj sezónne špeciály?
Jasné, niektoré tu už aj boli a plánujeme ďalšie. Na Vianoce 2015 to bol Brown Porter Pieščanské Bahno, v lete 2016 APA Eva. Ku koncu roku 2016 sme uvarili prvé pivo v spojení s domvaričmi Pet's and Pav's Brewery. Aj na rok 2017 máme veľké plány, o ktorých budeme určite informovať na naśom webe aj facebooku.

INFRAŠTRUKTÚRA

Aké sú možnosti parkovania v okolí pivovaru?
Priamo pred pivovarom je parkovisko pre cca 15 áut a neskutočne veľa bicyklov :) Odporúčame ale prísť na peši, tak sa dá ochutnať najviac našich pív!

Chodí k vám z centra Piešťan nejaká verejná doprava?
V lete u nás zastavuje vláčik pre turistov idúci z centra mesta. Inak je to veľmi príjemná, cca 15 minút trvajúca prechádzka na pešo z centra Piešťan, po hrádzi, popri Váhu. V škaredom počasí odporúčame využiť taxík, ktorý stoji 2 eurá.

Dá sa v pivovare ubytovať?
Bohužiaľ, priestory na ubytovanie nemáme. Ale možno raz, keď budeme veľkí a bohatí, aj ubytovanie pristavíme. Dovtedy ti radi odporučíme hoteli v okolí – Piešťany sú krásne a rozhodne stoja za návštevu.

Je vstup do pivovaru bezbariérový?
Áno, vstup do pivovaru je bezbariérový, aj keď okolité cestičky (ktoré nevlastníme:( ) môžu byť na zdolanie pre vozíčkara kúsok náročnejšie, ale nie nepriechodné. Samozrejmosťou je aj WC prispôsobené pre vozíčkarov.

Máte v pivovare detský kútik/detské ihrisko?
Oboje u nás nájdeš. Vonku máme pre deti pripravenú šmykľavku, rôzne hojdačky, malú stenu na lezenie aj trampolínu. Vnútri nájdete detský kútik s hračkami a kuchynkou aj kútik malých výtvarných umelcov. Pre deti máme aj špeciálne menu a prebaľovací pultík. A minimálne raz mesačne im venujeme jedno sobotné doobedie, kedy u nás prebieha špeciálny program pre deti. Všetky info o akciách môžeš nájsť na našom webe v časti Akcie a udalosti a na facebooku pivovaru - www.facebook.com/ZiWELLpiestanskypivovar/

Je možné prísť k vám so psom?
Áno, tvoji malí aj veľkí štvornohí miláčikovia sú u nás vítaní. Dáme im aj vodičku a možno im raz aj špeciálne pivo uvaríme! Len ťa prosíme, daj na svojho hava pozor, aby neobťažoval iných hostí a nebehal deťom po detskom kútiku. Samozrejme chápeme občasné „haf“, ak sa práve potrebuje zapojiť do debaty o najlepšom pive – sme radi, ak je u nás živo :)

EXKURZIE

Robíte aj exkurzie po pivovare? Treba sa na exkurzie vopred prihlásiť a koľko dopredu?
Áno a radi. Ideálne je objednať sa telefonicky na 0949 409 900 aspoň deň vopred. Je možné, že aj keď prídeš bez objednania, niektorí zo sládkov tam bude a bude mať čas na prehliadku, ale negarantujeme to – preto je lepšie dať o sebe vopred vedieť. Prehliadky robíme v slovenčine aj angličtine, tak nám, prosím, pri rezervácii povedz, o aký jazyk máš záujem.

Je počet osôb na exkurziu nejakým spôsobom limitovaný (min/max)? Koľko stojí a ako dlho trvá takáto prehliadka?
Limity nemáme. Radi ťa prevedieme technológiou výroby piva samého, ale nepohrdli sme ani firemnou prehliadkou pre 50 ľudí. Väčšie skupiny sa ale snažíme rozdeliť, aby sa im sládok mohol lepšie venovať. Teda ani dĺžku prehliadky nemáme pevne danú, neodídeme, kým nebudú zodpovedané všetky zvedavé otázky účastníkov. Štandardne ale jeden prehliadka trvá 20-50 min. Cena prehliadky závisí od jazyka prehliadky, veľkosti skupiny, dĺžky trvania prehliadky a počtu ochutnaných vzoriek piva - cenu ti teda ušijeme na mieru po dohovore s tebou.

KARIÉRA

Som šikovný a chcem u vás robiť. Čo mám pre to spraviť?
Napíš nám :)  Ak by si sa k nám rád pridal na niektorú z pozícií sládok, pomocný sládok, kuchár, pomocný kuchár či čašník, pošli nám svoj životopis na prevadzkar@ziwell.sk. Šikovných a milých ľudí v tíme nie je nikdy dosť.