Zbierka pomôcok pre deti v sociálne slabších oblastiach

V spolupráci so Spoločenstvom Prístav Piešťany organizujeme dobrovoľnícku zbierku pomôcok pre deti v sociálne slabších oblastiach.

Ak máte doma prebytočné veci alebo chcete vecne prispieť, zastavte sa. Pomôcky starostlivo uskladníme a na konci zbierky dáme dobrovoľníkom, ktorí ich odovzdajú priamo do rúk tým, ktorí ich najviac potrebujú.

Momentálne sú rozbehnuté zbierky na tieto miesta:

1. India, Andra Pradesh, chudobná oblasť: školské potreby, napríklad: zošity, perá, farbičky, nožnice...

2. Ukrajna denný detský tábor asi pre 100 detí, mestečko Volovec: školské potreby, akékoľvek okrem školských tašiek: zošity, perá, pravítka, farbičky, plastelína, lepidlá...

3. Súkromná základná škola s materskou školou a Súkromné gymnázium v Kremnici https://sgkca.edupage.org, žijúcich v hmotnej núdzi buď doma v rodine a pre žiakov žijúcich v internáte zo Slovenska. Asi 90 detí. Hygienické potreby ako sú: šampóny telové, vlasové, mydlá telové, na pranie, hrebene zubné pasty detské a pre dospelých, zubné kefky detské a pre dospelých, uteráky menšie a väčšie, prach na pranie, saponáty.

4. Spoločenstvo Prístav Piešťany, detská služba a dobrovoľníci: školské a hygienické potreby ako malý darček za dlhodobú vernú dobrovoľnícku službu.Zbierka potrvá až do 19.7.2019. Po ukončení zbierky prinesieme info o tom, koľko pomôcok sa vyzbieralo a ako boli využité.

Zbierku zastrešuje Mgr. Martina Hargašová, martina.h@centrum.sk, ak by ste sa tak chceli o zbierke dozvedieť viac, rada vám zodpovie akékoľvek otázky.

Ďakujeme