Veľkonočná pivotéka v Piešťanskom pivovare ŽiWELL

... 5 dní plných poctivého remeselného piva zo Slovenska, Čiech, ale aj zemí vzdialenejších...
... pivné špeciály...
... limitované edície...
... pivá od malých a kočovných pivovarov...
... ale aj osvedčené kvalitky.
K tomu skvelá tematická kuchyňa a súťaž o super ceny.

Line up pivovarov budeme postupne zverejňovať. Pre viac info určite sledujte náš facebook a instagram @piestanskypivovar...

Tešíme sa na vás.

Vstup zdarma.

ČAPOVANÉ PIVÁ

Kliknutím na názov piva vás presmerujeme na jeho opis :) 

Štvrtok, sobota, pondelok:

LIPTOVAR - BeerUp 12°

ROHOZEC - Špeciálne veľkonočné zelené pivo 11°

BEERBROS -  Coconaut 17°

UNORTHODOX BREWING / HELLSTORK / PADRE CRAFT / WYWAR - Freemasons 18°

HOP GRUP - Summer APA 12°

GOD TIMES - Božský Weizen 12°

BEERVANA - Go Mango 14°

ŠILKER'S - Pribylina 9,9°

BREWDOG - Punk IPA

TEMPEST - Brave New World IPA

 

Piatok, nedeľa:

LIPTOVAR - BeerHappy 11°

UNORTHODOX BREWING - Butcher of Blaviken 14,5°

HOP GRUP - Bergamot 14°

HAPPY - Salón Piva Apríl 2019 15°

PIVOVAR U ÁBELA - OMPR 12°

PIVOVAR RADOŠINA -  Sv. Ambróz 15°

BEERBROS - Mäteorit 17°

HELLSTORK - Blonde's Secret 11°

OMNIPOLLO - Zodiak 14°

DE MOLEN - Vuur & Vlam 14,4°

 


FĽAŠKOVÉ PIVÁ

Kliknutím na názov piva vás presmerujeme na jeho opis :) 

Beer Bros - Bazooka

Beer Bros - Coconaut

Beer Bros - Smoked Baltic Porter

Bevog - Ond Smoked Porter

Bevog /  Wild Beer - Stranger Than Paradise

Bevog - Who Cares Totem Sour IPA

Brewdog - Punk IPA

Brewdog - Five AM Red Ale

Brewdog - Vagabond

De Molen - Spanning & Sensatie

Happy - Salón Piva Apríl 2019

Hellstork - Beat to Juice

Hellstork - Blonde's Secret

Hellstork - Pink City

Hop Grup - Bergamot

Liptovar - Beer Force One

Liptovar - Madness

Liptovar - Rugbeer

Mad Scientist - Mango Bay

Mad Scientist - Morning Wood

Mad Scientist - Harapunk - Punk Juice

Mad Scientist/Hara´Punk - Son of a Bitch

Mad Scientist - Liquid Cocaine

Tempest - Mexicake Spiced

Tempest - Red Eye Flight

Tempest - Vermont

To Ol - Blossom

To Ol - Fuck Art - This Is Hygge!

Tuff Buzz - Sourbucks

Pivovar U Ábela - Cajch

Pivovar U Ábela - Cigorka

Pivovar U Ábela - Frajmark

Pivovar U Ábela - Himberk

Pivovar U Ábela - Račisdorfer

Pivovar U Ábela - Šintr

Uiltje - Wingman

Unorthodox Brewing feat. Šilker´s Brew - Dry as Bone

Unorthodox Brewing - El Mariachi

Unorthodox Brewing - Helvegr

Unorthodox Brewing - Wendigo

Šilker´s Brew - PribylinaLIPTOVAR - BeerUp 12°

Pilsner Ale

Ide o experiment – navarili sme vrchne kvasené pivo, ktoré je pivný oxymoron. Má zloženie sladov a chmeľov ako ležiak, rmutovanie ako ležiak. Typickú chuťovú zložku, charakteristickú po ležiackych kvasniciach, by ste v ňom hľadali síce márne, ale pivo je zato postavené na zdravom strede medzi sladovým telom a jemnou chuťou českých a nemeckých odrôd chmeľu. Výsledkom je pivo na dennodenné pitie. Keď ho dopijete, budete si pýtať ďalšie.

Obsah alkoholu: 4,6% obj.

Späť
ROHOZEC - Špeciálne veľkonočné zelené pivo

Special Lager

Pivo pre všetkých, ktorí chcú ctiť tradície, no špenát im moc nevonia. Český pivovar Rohozec k Veľnonočným sviatkom pripravil limitovanú veľnonočnú edíciu svojho kultového ležiaku. Ako inak, v odtieňoch zelenej. Pri tejto príležitosti vám prajeme príjemné prežitie veľkonočných sviatkov a pripíjame na zdravie!

Obsah alkoholu: 4,1% obj.

Späť
BEERBROS - Coconaut 17°

Coconut Chocolate Milk Stout

K dobrému jedlu sa hodí dobré pivo a po dobrom jedle zase dobrý zákusok. Tak prečo ich nespojiť do jedného? Chalani z Beer Bros použili pravé kakaové bôby a slušnú dávku praženého kokosu, aby vzniklo toto výnimočné tmavé pivo. Vďaka mliečnemu cukru si zachováva vyššiu sladkosť a tak ho naozaj môžete považovať za tekutý dezert.

Obsah alkoholu: 6% obj.

Späť
UNORTHODOX BREWING / HELLSTORK / PADRE CRAFT / WYWAR - Freemasons 18°

Belgian IPA

Unikátna spolupráca 4 remeselných pivovarov. Neortodoxný pohľad na tento pivný štýl, kreativita pri tvorbe receptúry, vynikajúca atmosféra počas varenia, poctivý remeselný prístup - to všetko nájdete v tomto pive. Freemasons Belgian IPA je vrchne kvasené pivo varené zo svetlého sladu pale ale, trstinového cukru, nachmelené kombináciou nemeckých a českých chmeľov, zakvasené originálnymi belgickými kvasinkami a samozrejme, ako to býva v prípade remeselných pivovarov, na studeno chmelené poriadnou dávkou voňavého žateckého poloraného červeňáku.

Obsah alkoholu: 6,5% obj.

Späť

 HOP GRUP - Summer APA 12°

American Pale Ale

Pivný štýl APA má napriek názvu anglické korene, no je charakteristický najmä použitím amerických odrôd chmeľu, ktoré sú typické vyššou horkosťou a prenikavou arómou. Vo všeobecnosti sa jedná o osviežujúce a dobre chmelené pivá s adekvátnym sladovým základom, ktorý vyvažuje celkový charakter piva. Summer APA od nitrianskeho pívovaru Hop Grup je krásne vyskladaný, veľmi dobre piteľný kúsok, s prijemnou horkastou koncovkou amerických chmeľov.

Obsah alkoholu: 4,4% obj.

Späť
GOD TIMES - Božský Weizen 12°

Hefeweizen

Vrchne kvasené pivo varené zo sladu s vysokým podielom sladovanej i nesladovanej pšenice. Pivo so silnou intenzitou vône a chuti, v ktorej prevládajú banánové tóny, silný stred a plnosť piva a s nízkou intenzitou horkosti. Má krásne svetložltú farbu a vyššiu penivosť. V pive sa môže objaviť mierny zákal spôsobený kvasinkami a vyšším obsahom bielkovín.

Obsah alkoholu: 4,6% obj.

Späť
BEERVANA - Go Mango 14°

Mango IPA + laktóza

Go Mango je skoro klasická americká IPA varená v belskom pivovare BBC. Aby sme neboli také “konzervy”, pripálili sme do nej slušnú dávku laktózy a pyré z manga. Chmelenie Mandarina Bavaria a Summit, hlavne za studena. Sladko-ovocný profil na začiatku, poriadna horkosť v závere.

Obsah alkoholu: 6,2% obj.

Späť
ŠILKER'S - Pribylina 9,9°

American Farmhouse Ale

Historicky sa tento pivný štýl varieval na konci jesene, začiatkom zimy, aby dozrelo pre farmárov a pracovníkov na poliach, farmárskych statkoch. Takéto pivá boli prudko piteľné, osviežujúce a veľmi ľahké, aby sa pracovníci na poliach neopili (obsah alkoholu bol poväčšine medzi 3-4% alkoholu). Denne vypili niečo viac ako 3litre. Áno, dobre čítate. Dnes sa tieto pivá varia ďaleko silnejšie, ale my vám chceme priniesť na jednej strane moderný prístup s historickým odkazom. Piteľnosť pri tomto štýle je na prvom mieste.

Obsah alkoholu: 4% obj.

Späť
BREWDOG - Punk IPA

India Pale Ale

Punk IPA je kultovka, ktorá sa jednoducho musí ochutnať! Týmto sviežim, prírodným pivom plným chuti vzdáváme poctu klasickým IPA rokov minulých. Našim post-moderným vylepšením receptúry je pridanie úžasne ovocného chmeľu z Nového Zélandu, ktorý dodáva totálnu explóziu plnú chute tropického ovocia a ostro horké, suché zakončenie. Odvážne chmele vyrovnáva ľahká keksíková chuť špeciálneho druhu sladu - Biscuit Malt. Zakončenie je agresívne a suché, chuť chmeľu jemne prebíja príjemne hrejúci alkohol.

Obsah alkoholu: 5,6% obj.

Späť
TEMPEST - Brave New World IPA

India Pale Ale

Škótsko je krajinou nielen skvelej whisky, ale aj výborného piva. Po škótskom pivovare Brewdog vám predstavujeme ďalší, možno v našich končinách menej známy, no rozhodne nemenej excelentný pivovar Tempest. Brave New World IPA bola ich prvotinou v kategórii vrchne kvasených pív a tvorí súčasť skalného sortimentu dodnes. Na Scottish Beer Awards 2016 a 2017 Tempest s týmto pivným kúskom získal zlatú a striebornú medailu v kategórii Best IPA.

Obsah alkoholu: 7% obj.

Späť
LIPTOVAR - BeerHappy 11°

Lager

Pivo je vyrábané výlučne zo sladu plzenského typu. Kvasí pri 12 °C, je plnej chuti so strednou intenzitou horkosti a pri ležaní pri nízkych teplotách dochádza k väzbe oxidu uhličitého a k zaokrúhleniu chuťových vlastností. Nápoj má zlatožltú farbu a hustú penu, vôňu jemne sladovú, chmeľovú, zároveň ľahko citrusovú. Plnosť chute je stredná, rezkosť stredná.

Obsah alkoholu: 4% obj.

Späť
UNORTHODOX BREWING - Butcher of Blaviken 14,5°

Belgian Ale with Sour Cherries

Názov inšpirovaný kultovým Zaklínačom. Prezývku získal Geralt po tom, čo v obrane slabšieho usmrtil piatich banditov. Miestni roľníci však z diaľky sledovali iba koniec, a tak Geralt získal prezývku Butcher of Blaviken alebo po slovensky Zabijak z Blavikenu. Čo sa týka piva, Butcher of Blaviken je excelentne vyskladaný belgický saison, do ktorého bola pridaná šťava z višní a pivo ešte raz prekvasili šampanskými kvasinkami. Veľmi dobre piteľný kúsok..

Obsah alkoholu: 7% obj.

Späť
HOP GRUP - Bergamot 14°

American IPA

Nevšedná spolupráca pivovaru a čajovne. Pivovar Hop Grup spojil svoje sily s Čajovňou dobrých ľudí a vznikol spoločný kúsok, ktorý od ktorého sa človek nevie odtrhnúť. Pivovar do pekne vyskladanej IPY dodal základ piva s americkým chmeľom Citra, čajovňa anglický čaj Earl Grey a ešte sa to celé doplnilo šťavou z citrusového ovocia bergamot, ktoré sa chuťovými vlastnosťami nachádza niekde medzi sladkými limetkami a grepom.

Obsah alkoholu: 6,2% obj.

Späť
HAPPY - Salón Piva Apríl 2019 15°

Salón Piva Apríl 2019 15°

Limitovaná edícia piva, navareného pri príležitosti Salónu Piva Apríl 2019, ktorý otvorí svoje brány už v stredu, 24. apríla 2019. Pivný špeciál sa bude opakovať v rôznych obmenách a to vždy iba cca mesiac pred každým Salónom Piva. Na samotnom festivale už nebude v ponuke. Pilotným pivom je masívne chmelená IPA s tými najväčšími dobrotami - Citra, Amarillo, Centennial, Chinook. 

Obsah alkoholu: 6,7% obj.

Späť
PIVOVAR U ÁBELA - OMPR 12°

American Pale Ale

Pivovar U Ábela odkazuje na prekvapujúce račianske pivovarnícke tradície. Už v roku 1768 sa v miestnej kronike v súpise obyvateľov spomína prvý račiansky pivovarník Ján Hillyradt. My vám na ukážku z tohto pivovaru prinášame OMPR, klasického predstaviteľa amerických „ejlov“ s použitím typickej americkej aromatickej odrody chmeľu. V pive nájdete príjemnú chmeľovú vôňu s nádychom trávy či korenia.

Obsah alkoholu: 5,3% obj.

Späť
PIVOVAR RADOŠINA -  Sv. Ambróz 15°

Honey Ale

Prvotina kočovného pivovaru Radošina, varená u nás v pivovare. Príjemne hrejivý ejl, ktorý farbou pripomína tmavší jantár. Do varenia išlo až neuveriteľných 40 kg medu a 4 kg zázvoru. V kombinácii s  použitím až piatich druhov sladu a troch starostlivo vyberaných druhov chmeľu má toto pivo nezabudnuteľnú chuť  a intenzitu. 

Obsah alkoholu: 6,3% obj.

Späť
BEERBROS - Mäteorit 17°

Peppermint Chocolate Milk Stout

Pivné After Eight... Kombináciu mäty s čokoládou buď milujete alebo nenávidíte. Chalani z Beer Bros ju milujú, a aj preto navarili tento odvážny stout. Do varenia pridali mliečny cukor, pravé kakaové bôby a samozrejme mätu, aby  pre vaše chuťové a pivné poháriky priniesli jedinečný zážitok. 

Obsah alkoholu: 6% obj. 

Späť
HELLSTORK - Blonde's Secret 11°

Single Hop American Blond Ale

BLONDE'S SECRET je jednoduchý celoročný "chlastací" blond ale, ktorý v pivovare zachmelili austrálskou peckou Vic Secret. Vo vôni možno zachytiť egreše a ananás, v chuti je pivo oviežujúce, ovocné a ľahko piteľné. Nie je všetko len o amerike, čo sa chmeľov týka.

Obsah alkoholu: 4,5% obj.

Späť
OMNIPOLLO - Zodiak 14°

India Pale Ale

Omnipollo Zodiak IPA je sviatkom kvetov a to vďaka triu chmeľov - Simcoe, Citra a Centennial. Je to svetlé, ľahké a lahodné India Pale Ale s chmeľovo-citrusovou vôňou. V chuti sa odrážajú kvetinové tóny spolu s citrusovými. Uspokojivo horké pivo, ktoré ulahodí všetkým IPA fanúšikom.

Obsah alkoholu: 6,2% obj. 

Späť
DE MOLEN - Vuur & Vlam 14,4°

India Pale Ale

Vuur & Vlam alebo aj Oheň a Plamene vás ošľahá riadnou dávkou chmeľov ako Chinook, Cascade, Simcoe, Amarillo. Táto statná IPA získala už niekoľko ocenení. Vôňa je vyvážená tropickým ovocím a citrusmi. V chuti prevláda chmeľ,citrusy a tropické ovocie. Podarená IPA. Treba ochutnať a vzplanúť.

Obsah alkoholu: 6,2% obj.

SpäťFľaškové pivá


BEERBROS - Bazooka

India Pale Ale

Vrchne kvasené pivo typu India Pale Ale vyrobené nadšencami z lietajúceho pivovaru BeerBros a varené priamo na mieste činu, v Piešťanskom pivovare ŽiWELL. Na jeho výrobu boli použité tie najkvalitnejšie americké chmele, pretože svetové pivo sa dá variť iba zo svetových surovín. Príjemne svieža IPA s karamelovo-ovocnou chuťou a vôňou, v ktorej dominujú citrusy a kôstkové ovocie. Pivo má výraznú pretrvávajúcu horkosť, ktorá pozýva k ďalšiemu napitiu.

SpäťBEERBROS - Coconaut

American Red Ale

K dobrému jedlu sa hodí dobré pivo a po dobrom jedle zase dobrý zákusok. Tak prečo ich nespojiť do jedného? Chalani z Beer Bros použili pravé kakaové bôby a slušnú dávku praženého kokosu, aby vzniklo toto výnimočné tmavé pivo. Vďaka mliečnemu cukru si zachováva vyššiu sladkosť a tak ho naozaj môžete považovať za tekutý dezert.

SpäťBEERBROS - Smoked Baltic Porter

Smoked Baltic Porter

Skvelý porter navarený v spolupráci s domovaričom Ferom Sýkorom, ktorý sa s domácou verziou tohoto piva umiestnil na 1. mieste na súťaži Trnavský Hrncovar v roku 2017 a v tom istom roku aj na 2. mieste na súťaži WKPD priamo v domove baltického porteru, Poľsku. Tak, aby chalani zostali verní receptúre, objednali priamo z Poľska slad údený na čerešňovom dreve, ktorý tvorí základ tohto výnimočného piva. Na Salóne piva bol tento porter jedným z najlepšie hodnotených pív. A naozaj zaslúžene, veď vyskúšajte sami...

SpäťBEVOG - Ond Smoked Porter

Smoked Porter

Ond Smoked Porter ukazuje našu lásku k dymeným a tmavým pivám. Pivo patrí k robustným porterom, čo znamená, že má mierne vyššiu hladinu alkoholu a stredne plné telo. Údeninový charakter je rafinovane začlenený do celého piva a neprebíja chuť pražených sladov, ktoré mu dávajú charakteristickú čokoládovú a karamelovú príchuť. Na dôvažok chalani pridali starostlivo vyberanú kombináciu slovinských a amerických chmeľov, ktoré spolu vo forme mierne bylinných a drevitých tónov uzavierajú komplexnosť Ond-a

SpäťBEVOG / WILD BEER - Stranger Than Paradise 

Table Beer

Table beer s pohánkou si vás okamžite podmaní svojou príjemne sviežou horkosťou a ľahkosťou. Pivo vzniklo ako výsledok medzinárodnej spolupráce medzi rakúskym BEVOG BREWERY a anglickým The WILD BEER Co.

SpäťBEVOG - Who Cares Totem Sour IPA

Sour IPA

Pri Sour IPE Totem si fanúšikovia kyseláčov prídu na svoje. Toto pivo z edície Who Cares, ktoré bolo uvarené v rámci pivného festivalu v roku 2018, vyniká zlatistou farbou a omamnou vôňou trpkej marakuje, pomarančov a citrónovej kôry. V chuti se prelínajú tóny tropického ovocia s jemnou chmeľovou linkou. Stredná kyselkavosť se výborne hodí k ľahkej nasýtenosti. Totem z rakúskeho pivovaru Bevog vás určite nesklame!

SpäťBREWDOG - Punk IPA

India Pale Ale

Punk IPA je kultovka, ktorá sa jednoducho musí ochutnať! Týmto sviežim, prírodným pivom plným chuti vzdávame poctu klasickým IPA rokov minulých. Do varenia bol pridaný úžasne ovocný chmeľ z Nového Zélandu, ktorý dodáva totálnu explóziu plnú chute tropického ovocia a ostro horké, suché zakončenie. Odvážne chmele vyrovnáva ľahká keksíková chuť špeciálneho druhu sladu - Biscuit Malt. Zakončenie je agresívne a suché, chuť chmeľu jemne prebíja príjemne hrejúci alkohol.. 

SpäťBREWDOG - Five AM Red Ale

American Red Ale

BrewDog 5 AM Red Ale (predtým 5 a.m. Saint) je svätým grálom všetkých červených pív. Svoju jedinečnú chuť získava dochmeľovaním najskôr čerstvým a následne i sušeným chmeľom. Príjemná jantárovo červená farba sa snúbi s neuveriteľne ovocnou a trošku i karamelovou vôňou, v chuti je mierne chmeľovo horké, ovocné, v pozadí cítit sladový karamel a dochuť grepu s karamelom.
SpäťBREWDOG - Vagabond

American Pale Ale/bezlepkové

Prvé bezlepkové pivo z dielne škótskeho pivovaru Brewdog. Vagabond je demonštáciou toho, že absencia jedného elementu zákonite neznamená stratu chuti, alebo plnosti piva. Toto takpovediac prelomové bezlepkové pivo s divokým tónom chmeľov Centennial a Amarillo môže byť so svojou horkosťou 55 IBU zaručene ohromí vaše chuťové poháriky. 

SpäťDE MOLEN - Spanning & Sensatie

Imperial Stout

Spanning & Sensatie alebo "Napätie a vzrušenie" je Imperial Stout rafinovane varený s kakaom, čili papričkami a morskou soľou. Na okrajoch tmavej tekutiny je vidno jemné ružové odlesky a pričuchnutie k poháru odhalí silnú vôňu kakaa spolu s výstražným znamením červeného čili. Prvý dojem na jazyku je však sladký, pivo je plné, skoro olejové, má vskutku hladké, viskózne telo, ktoré naplní celé ústa a obmýva jazyk. Viete, že obsahuje chili, ale je ho cítiť tak jemne, že ide ruka v ruke s morskou soľou. Pivo má určitú štipľavosť, no nedrží sa v ústach ako taký Sečuánsky Hot Pot. V hustom čokoládovom a melasovom tele dokonca cítiť aj istú šťavnatosť, pripomínajúcu lesné plody. Roźhodne pivo, ktoré stojí za vyskúšanie..

SpäťHAPPY - Salón Piva Apríl 2019

India Pale Ale

Limitovaná edícia piva, navareného pri príležitosti Salónu Piva Apríl 2019, ktorý otvorí svoje brány už v stredu, 24. apríla 2019. Pivný špeciál sa bude opakovať v rôznych obmenách a to vždy iba cca mesiac pred každým Salónom Piva. Na samotnom festivale už nebude v ponuke. Pilotným pivom je masívne chmelená IPA s tými najväčšími dobrotami - Citra, Amarillo, Centennial, Chinook..

SpäťHELLSTORK - Beat to Juice

India Pale Ale

Názov inšpirovaný filmom Beetlejuice v hlavnej úlohe s Alecom Baldwinom a Geenou Davis. Pivo je plné šťavnatých citrusových a ovocných tónov. Je to vyváženosť medzi kyslými a sladkými chuťami. To mu dodáva ovocie Kalamondín (alebo aj kalamansi), ktoré je krížencom kumkvatu a mandarínky. Tieto chute sa prenesú do pekne horkého konca. . 

SpäťHELLSTORK - Blonde's Secret

Single Hop American Blond Ale

BLONDE'S SECRET je jednoduchý celoročný "chlastací" blond ale, poctivo zachmelený austrálskou peckou Vic Secret. Vo vôni egreše a ananás, v chuti oviežujúce, ovocné a ľahko piteľné. Nie je všetko len o Amerike, čo sa chmeľov týka..

SpäťHELLSTORK - Pink City

Session India Pale Ale

Hellstork sa nechal inšpirovať pivom Jaipur z anglického pivovaru Thornbridge. Vzniklo tak Pink City IPA. Svetlejšie a slabšie ako jeho starší brat Ancikrist. Je to pivo plné ovocných tónov, je šťavnaté a samozrejme aj poriadne nachmelené. A prečo práve Pink City? Jaipur is a pink city of India. .

SpäťHOP GRUP - Bergamot

American IPA

Nevšedná spolupráca pivovaru a čajovne. Pivovar Hop Grup spojil svoje sily s Čajovňou dobrých ľudí a vznikol spoločný kúsok, ktorý od ktorého sa človek nevie odtrhnúť. Pivovar do pekne vyskladanej IPY dodal základ piva s americkým chmeľom Citra, čajovňa anglický čaj Earl Grey a ešte sa to celé doplnilo šťavou z citrusového ovocia bergamot, ktoré sa chuťovými vlastnosťami nachádza niekde medzi sladkými limetkami a grepom..

SpäťLIPTOVAR - Beer Force One

India Pale Ale

Pri tomto pive chalani v pivovare Liptovar chmeľom rozhodne nešetrili. Ani výberom, ani kvalitou a ani kvantitou. Jeho intenzita vás sprevádza od samého začiatku až po úplný koniec. Po úvodnom horkom začiatku sa chute rozvinú do jemne korenisto grepových, opäť prechádzajú do horkého záveru s jemným píniovým nádychom a opäť nahorklým doznievaním.

SpäťLIPTOVAR - Madness

Honey Ale

Medové šialenstvo z Liptova. Krásne vyskladané sladové telo s údenými tónmi, nevtieravo dopĺňa príjemná sladkastá koncovka medu a datlí. V kombinácii s horkastou chuťou chmeľov je táto kombinácia priam vražedná.. 

SpäťLIPTOVAR - Rugbeer

Irish Dry Stout

Tmavé vrchne kvasené pivo, typické, ako ho poznáte z Írska. Nie je to pokus napodobniť Guiness, Liptovar si ide svojou cestou. Pivo je varené z jedného druhu sladu, praženého jačmeňa a nesladovaného jačmeňa. Vyznačuje sa praženými tónmi a jemným náznakom suchého doznievania v chuti. Chmeľová horkosť a chuť sú pri tomto štýle úplne v úzadí, takmer nebadateľné.

SpäťMAD SCIENTIST - Mango Bay

Mango Milkshake Pale Ale

Svetlé pivo s prídavkom laktózy a manga. Maďarský pivovar Mad Scientist opäť vsadil na nevšedné kombinácie a výsledkom je tento výborný mango milkshake Ale. .

SpäťMAD SCIENTIST - Morning Wood

Oak Aged Double Weizenbock

Tento pivný štýl vznikol v roku 1907 v Nemecku ako odpoveď na vzrastajúcu popularitu polotmavých ležiakov — doppelbockov. Pivovary zamerané na weizenbier rýchlo strácali zákazníkov, a tak Matilda Schneider, vdova po sládkovi Georgovi III Schneiderovi, spojila tieto dve pivá v srdci pivovaru Schneider Weisse a vytvorila weizenbock. Pivo má veľmi komplexný a hutný charakter. V chuti a vôni sa sladké tóny banánov, klinčekov a vanilky, typické pre weizenbier, striedajú s ťažkou sladovosťou a alkoholovou hrejivosťou doppelbocku. A keďže chalani z Mad Scientist veľmi radi experimentujú, kombináciu týchto pivných štýlov ešte vyšperkovali odležaním v dubových sudoch. A výsledok? Posúďte sami.

SpäťMAD SCIENTIST - Harapunk - Punk Juice

India Pale Ale

Láska na prvé ochutnanie. Extrémne dobre piteľná IPA z dielne maďarského pivovaru Mad Scientist. Chmele Vic Secret a Galaxy dodávajú tomuto kúsku nezameniteľnú chuť a arómu. V chuti možno zachytiť tóny marcipánu, melónu, citrusov a broskyne, koncovka je príjemne horká, nevtieravá a svieža.

SpäťMAD SCIENTIST - Son of a Bitch

Imperial / Double IPA

Pivný štýl „double IPA“ (alebo tiež „Imperial IPA“) je silnejšia, výrazne chmelená varianta pivného štýlu IPA, ktorý má obvykle vysoký podiel alkoholu prekračujúci obj. 7,5 %. Traduje sa, že „double IPA“ vznikla v roku 1994 v dnes už zaniknutom pivovare Blind Pig Brewery v kalifornskom mestečku Temecula rukou Vinnieho Cilurza, súčasného majiteľa pivovaru Russian River Brewing Company v kalifornskom Santa Rose. Mnoho menších pivovarov v okolí San Diega si osvojilo tento štýl piva natoľko, že se mu často hovorí tiež  „San Diego Pale Ale“. V prípade Son of a Bitch, má táto Imperial IPA IBU ( International Bitterness Unit - horkosť) až na úrovni 101 bodov. Pre porovnanie, náš Vandal má IBU 52.

SpäťMAD SCIENTIST - Liquid Cocaine

Imperial / Double IPA

V pivnom svete panuje v prípade IPY symbolický vrchný limit 20 gramov chmeľu na liter piva. Liquid Cocaine tento limit úspešne prekračuje a stáva sa sa u fanúšikov extrémne obľúbený už od svojho prvého uvedenia na trh. Prvá pokusná várka sa rozpredala tak rýchlo, že sa z experimentálneho kúsku stal kmeňový produkt tohto maďarského pivovaru. IBU pri tomto pive dosahuje až neuveriteľných 120 bodov.

SpäťTO OL - Blossom

American Wheat

Pripomeňme si krásy jarnej prírody. Oslavujeme jej príchod a všetky jej krásy prostredníctvom piva, ktoré naozaj dokáže uhasiť smäd - americký pšeničný Ale s chmeľom v kombinácii s rôznymi kvetmi a lístkami  (nevädza, ibištek, nechtík, ruža, hloh, malinové kvety).

SpäťUNORTHODOX BREWING - Wendigo

West Coast IPA

Wendigo je West Coast India Pale Ale so suchším dojazdom, vyznačujúce sa ovocnou, citrusovou chuťou a horkosťou spôsobenou použitím amerických odrôd chmelov. Na pivo so 6 % alkoholu sa až nebezpečne ľahko pije, horkosť príjemne ulpieva na jazyku a nabáda k ďaľšiemu dúšku.

SpäťTO OL - Fuck Art - This Is Hygge!

Saison

Tento silný ražný Saison je plný dánskych špecialít, ako sú zemiaky a rebarbora, doplnenými vyzrievaním na dubových chipsoch. Dali sme si ho na slnku a bolo to veľmi „Hyggeligt“ - potom začalo liať, išli sme dovnútra a sledovali sme dážď búšiť do okien - a stále to bolo „Hyggeligt“. Toto pivo sa najlepšie vychutnáva v spoločnosti, alebo samostatne -  je to len na vás.

SpäťTUFF BUZZ - Sourbucks

Berliner Weisse Cold Brew Coffee

Berliner weisse varený v štýle kettle - sour ochutené kávou, resp. extraktom z kávových zŕn technikou "cold brew". Odvážna kombinácia, no ako sa vraví, odvážnym šťastie praje... A u Tuff Buzz sa to iba potvrdilo. Výborná kombinácia chutí osvieži a rozhodne nesklame.

SpäťU ABELA - Cajch

Weissbier

Osviežujúce pšeničné pivo, kvasené vrchnými kvasinkami typickými pre nemecké pivá, s nádychom banána či klinčeka, získa ešte viac na zaujímavosti pridaním plátku citróna. Citrón si kľudne pýtajte na bare..

SpäťTEMPEST - Mexicake Spiced

Imperial Stout

Keď prišiel čas na varenie niečoho veľkého a temného, ​​mali sládkovia z Tempestu na mysli len jednu vec: tortu. Chceli pripraviť pivo, ktoré by chutilo ako čokoládová torta ... a čo takto Mexická čokoládová torta? Predstavte si bohatý a silný imperial stout, skombinovaný s čerstvými vanilkovými fazuľkami, vysokokvalitným kakaom, škoricou Ceylon,  papričkami Chipotle a Mulato. Zmiešajte to všetko dohromady a to, čo dostanete, je zložité a chutné pivo s bohatou a plnou chuťou, sladkou vôňou z vanilky, mletej arómy korenia zo škorice, nádychom ovocnosti z Mulato a trochou tepla a dymu v závere z Chipotle.

SpäťTEMPEST - Vermont

Session IPA

Príjemne vyrovnaná Session IPA s plným telom a sviežou ovocnou koncovkou, ktorú ešte zvýrazňuje poctivý dryhopping chmeľov Mosaic a Simcoe. V chuti dominujú tóny bobuľového ovocia, tropického ovocia a citrusov.

SpäťTEMPEST - Red Eye Flight

Mocha Porter

Otraste sa a prebuďte s týmto silným a bohatým mocha porterom. Začína  bohatou a praženou zmesou siedmich sladov, nasleduje vysoko kvalitným organickým kakaom a finišuje studenou infúziou kávových zŕn Sumatran Three Hills Coffee, pražených presne podľa špecifikácií pivovaru Tempest. Otvorte ho a vypustíte arómu čerstvej mletej kávy, po ktorej nasleduje hladký pocit v ústach ako pri karamelke, a následne  kávová kyslosť a horká chuť kakaového zrna.

SpäťU ABELA  - Cigorka

Irish Stout

Na výrobu tohto tmavého ALE-u sa používajú okrem vody, kvasníc, chmeľu a jačmenného sladu aj špeciálne druhy sladov. Jedinečná kombinácia štandardných a pražených sladov dodávajú pivu typicky suchý dozvuk kombinovaný s opečenou resp. dymovou chuťou. Pivo má tmavú až čiernu farbu s jemnou hustou penou. Plnosť chute je nízka, rezkosť stredná až nižšia.

SpäťU ABELA - Frajmark

Pilsen Ale

Frajmark po račiansky znamená „výmenný pobyt pre deti za účelom osvojenia si cudzieho jazyka“. Názov piva sa na prvý pohľad zdá významovo zvláštny, ale má svoju ideu. Tak ako sa deti chodia učiť cudzie jazyky, tak aj my sme chceli naučiť náš ležiak „inej reči“. Pivo je predstaviteľom tzv. pils ale, novej kategórie kde sa používajú suroviny totožné ako pri výrobe ležiaku, ale kvasenie prebehlo pri vyšších teplotách typických pre vrchne kvasené špeciálne pivá s použitím kvasiniek pre vrchné kvasenie.

SpäťU ABELA - Himberk

Wood Aged

Vrchne kvasené polotmavé pivo. Himberk račansky znamená „starší druh fľaškovej malinovky". Jedná sa o špeciálne pivo, takmer rok dozrievané v dubových sudoch, v ktorom môžete nájsť vôňu lesného, či záhradného ovocia (malina, egreš, černica, ríbezľa), jemný trpký dozvuk po trieslovinách pochádzajúcich z vínového suda, či nevtieravú kyslosť, ktorá vznikla pridaním lesného a záhradného ovocia a pôsobením špeciálneho kmeňa ušľachtilých baktérií Lactobacillus Brevis.

SpäťU ABELA - Račisdorfer

Lager - Märzen

Víťaz Českej Striebornej pivnej pečate 2018. Pivo je predstaviteľom kategórie „ležiak bavorského typu“. Je to nápoj vyrábaný z vody, z jačmenných sladov, chmeľu a pivovarských kvasiniek pre spodné kvasenie. Vďaka použitiu viedenského a mníchovského sladu má pivo jantárovú farbu, hustú penu, chuť sladovú s nádychom karamelu či orieškov. Plnosť chute je vyššia, rezkosť stredná, horkosť veľmi jemná.

SpäťU ABELA - Šintr

Session IPA

Ľahko piteľný India Pale Ale vyrobený so svetlých špeciálnych sladov s použitím jedinej odrody chmeľu Nelson Sauvin. Aróma je ovocná, s charakterom práve rozmačkaných egrešov, silne podobná odrode hrozna Sauvignon Blanc.

SpäťUILTJE - Wingman

Witbier

Absolútne nová edícia tohto holandského pivovaru. Zaujímavá kombinácia chutí pšeničného piva (witbier) a červeného melóna. Ideálny parťák na posedenie pri teplých jarnách dňoch. Spoľahlivo uhasí smäd a v ústach zanechá príjemný melónový dozvuk.

SpäťUNORTHODOX feat ŠILKERS - Dry as Bone

Brut IPA

Pivný štýl Brut IPA vznikol v San Franciscu na jeseň 2017 a o rok na to vznikla aj slovenská prvotina. V Be Unorthodox Craft Beer Pub vznikla prvotná idea navariť spoločnú várku s pivovarom Šilker´s Brew. Slovo dalo slovo a vznikol tak špeciál predstavený na minuloročnom Salóne piva 2018 v bratislavskej Starej Tržnici. Brut IPA, suchá na kosť. Žiaden marketing a výmysel, ale krutá a pravdivá realita. Pre niektorých to môže byť „pivné prosecco„. 

SpäťUNORTHODOX - El Mariachi

Margarita Gose

Odkedy El Mariachi uzrel svetlo sveta, stal sa z neho pivný bestseller. Vynikajúca kombinácia kyslosti, slanosti a citrusovej sviežosti sa vám vryje pod kožu. Pivo sa až nebezpečne dobre pije, je osviežujúce a iskrivé. 

SpäťUNORTHODOX - Helvegr

Dark Belgian Strong Ale

Helvegr je cesta vedúca do Hel-u (Pekla). Cestuju po nej mŕtvi a šamani, na svojej púti za Helou, do jej podsvetného kráľovstva. Helvegr je na oblohe reprezentovaný Mliečnou dráhou. Asociácia tohto zoskupenia hviezd s cestou mŕtvych je spoločná pre viaceré národy. V Egypte bola Mliečna dráha považovaná za nebeskú podobizeň rieky Níl, v Indii to bola zase Ganga, zatiaľ čo v Nórsku rieka Elivagar.

SpäťŠILKERS - Pribylina

American Farmhouse Ale

Historicky sa tento pivný štýl varieval na konci jesene, začiatkom zimy, aby dozrelo pre farmárov a pracovníkov na poliach, farmárskych statkoch. Takéto pivá boli prudko piteľné, osviežujúce a veľmi ľahké, aby sa pracovníci na poliach neopili (obsah alkoholu bol poväčšine medzi 3-4% alkoholu). Denne vypili niečo viac ako 3litre. Áno, dobre čítate. Dnes sa tieto pivá varia ďaleko silnejšie, ale my vám chceme priniesť na jednej strane moderný prístup s historickým odkazom. Piteľnosť pri tomto štýle je na prvom mieste.

Späť