Jesenná Pivotéka v Piešťanskom pivovare ŽiWELL

Vitajte na našej tradičnej jesennej pivotéke v piešťanskom pivovare ŽiWELL! Počas 6 dní máme pre vás prichystanú ochutnávku toho najlepšieho z najlepšieho.

Tentokrát by sme Vám predovšetkým radi ukázali kvalitu, rozmanitosť a hravosť slovenských pív. Pivovary na neboja experimentovať a vznikajú tak skutočne veľmi zaujímavé a jedinečné kúsky. Poďte teda za nami k baru a neváhajte ochutnať všetko!


ČAPOVANÉ PIVÁ


Utorok, štvrtok, sobota:

BEER BROS - Smoked Baltic Porter 21°

UNORTHODOX BREWING feat. ŠILKER´S BREW - Dry as Bone

STUPAVAR - BlockBuster 11°

HELLSTORK - Cassis Belgian Ale 11°

LANIUS - Pumpkin 14°

HOP GRUP - Shark Biscuit 13°

LIPTOVAR - Beer Force One 14°

WYWAR - Oktoberfest 13°

OSSEGG - Ruthard 11°

MAD SCIENTIST - Jam 72


Streda, piatok, nedeľa:

BEER BROS - Hefeweizen 13°

UNORTHODOX BREWING - Blood River 14°

STUPAVAR - Ďumbeer 12°

HELLSTORK - Tropical Ale 10°

LANIUS - Irish Dry Stout 10°

TEMPEST - Brave New World IPA

HOP GRUP - Kashmir 14°

ČIERNY KAMEŇ - Baba Jaga 13°

WYWAR - Saison 15°

OSSEGG - Laurentius 13°


FĽAŠKOVÉ PIVÁ

BREWDOG - Vagabond

BREWDOG - Five AM Red Ale

BREWDOG - Milk Stout

LIPTOVAR - SeaBeer

LIPTOVAR - Propaganda

LIPTOVAR - BeerUP

LIPTOVAR - BeerHappy

HELLSTORK WILDSTORK - Barkan Barrel Oud Bruin

HELLSTORK WILDSTORK - Imperial Plum Wild Ale

HELLSTORK - Bílý Idol

HELLSTORK - Miami Weisse Cuvée Framboise

OAKHAM - Green Devil IPA

STUPAVAR - Jedenástečka

STUPAVAR - Hoppy End

STUPAVAR - Davová Psychóza

STUPAVAR - Jantár

KEES - Pale Ale Citra

MAD SCIENTIST - Chilli Haze Passion

MAD SCIENTIST - Harapunk - Punk Juice

MAD SCIENTIST - Limerick (Oak Aged)

MAD SCIENTIST - Raspberry Madness

MAD SCIENTIST - New York Mocaccino

UNORTHODOX BREWING - Dry as Bone

UNORTHODOX BREWING - Mad Monk

UNORTHODOX BREWING - Wendigo

UNORTHODOX BREWING - Blood River

TEMPEST - Elemental Dark Ale

TEMPEST - Long White Cloud EPA

TEMPEST - Mexicake Spiced

TEMPEST - India Pils

TEMPEST - Red Eye Flight

OMNIPOLLO  - Double Peach Candy Popcorn

OMNIPOLLO - Nebuchadnezzar

OMNIPOLLO - Leon

SIERRA NEVADA - Torpedo Extra IPA

SIERRA NEVADA - Pale Ale

JOPEN - Koyt Gruitbier

JOPEN - Jacobus Rye Pale Ale
Beer Bros - Smoked Baltic Porter 21°

Smoked Baltic Porter

Skvelý porter navarený v spolupráci s domovaričom Ferom Sýkorom, ktorý sa s domácou verziou tohoto piva umiestnil na 1. mieste na súťaži Trnavský Hrncovar v roku 2017 a v tom istom roku aj na 2. mieste na súťaži WKPD priamo v domove baltického porteru, Poľsku. Tak, aby chalani zostali verní receptúre, objednali priamo z Poľska slad údený na čerešňovom dreve, ktorý tvorí základ tohto výnimočného piva. Na Salóne piva bol tento porter jedným z najlepšie hodnotených pív. A naozaj zaslúžene, veď vyskúšajte sami...

Obsah alkoholu: 8,2% obj.

Späť
UNORTHODOX BREWING feat. ŠILKER´S BREW - Dry as Bone

Brut IPA

Pivný štýl Brut IPA vznikol v San Franciscu na jeseň 2017 a o rok na to vznikla aj slovenská prvotina. V Be Unorthodox Craft Beer Pub vznikla prvotná idea navariť spoločnú várku s pivovarom Šilker´s Brew. Slovo dalo slovo a vznikol tak špeciál predstavený na tohtoročnom Salóne piva 2018 v bratislavskej Starej Tržnici. Brut IPA, suchá na kosť. Žiaden marketing a výmysel, ale krutá a pravdivá realita. Pre niektorých to môže byť „pivné prosecco„.

Obsah alkoholu: 4,9% obj.

Späť
STUPAVAR - BlockBuster 11°

Session IPA

Chmeľový trhák zo Stupavy. Tento pivný štýl sa vyznačuje nižším obsahom alkoholu, avšak chmeľový profil zostáva stále výrazný. V chuti dominujú tóny citrusového ovocia, broskyne a jemnej karemelovej linky. Charakteristickým znakom BlockBuster je jeho výrazná horkastá koncovka, ktorá dobieha ešte pár sekúnd po dopití. 

Obsah alkoholu: 4,4% obj.

Späť
HELLSTORK - Cassis Belgian Ale 11°

Fruit Belgian Ale

Ovocný ALE varený s pridaním čiernej ríbezle. Bohatá, komplexná ovocno-korenistá chuť belgického ejlu, podtrhnutá sviežou kyslosťou čiernej ríbezle. Dokonalá harmónia chutí.

Obsah alkoholu: 4,5% obj.

Späť

 LANIUS - Pumpkin 14°

Pumpkin Ale

Vďaka vysokému obsahu cukru bola tekvica už od 17. storočia ideálnou plodinou na výrobu fermentovaných nápojov, predovšetkým piva. Táto tradícia sa postupne vytratila. Znovu sa objavila až na prelome tisícročia.  Pumpkin Ale je polotmavý, stredne silný, vrchne kvasený sezónny špeciál. Odkazuje na tradičný americký tekvicový koláč - pumpkin pie. Pije sa počas dávnej keltskej tradície oslavy zberu v predvečer dňa všetkých svätých, známy ako Halloween.

Obsah alkoholu: 5,7% obj.

Späť
HOP GRUP - Shark Biscuit 13°

AusSesIPA

Najžiadanejší pivovar tohtoročného Salónu piva. Hop Grup sa rozhodne nebojí experimentovať a doslova sa hrať s vlastnosťami každého kúsku, ktorý navarí. Výnimkou nie je ani táto až nebezpečne dobre piteľná, svieža IPA s intenzívnym chmeľovým záverom.

Obsah alkoholu: 5,8% obj.

Späť
LIPTOVAR - Beer Force One 14°

India Pale Ale

Chalani z Liptovaru pri tomto pive chmeľom rozhodne nešetrili. A to ani výberom, ani kvalitou a ani kvantitou. Jeho intenzita vás sprevádza od samého začiatku až po úplný koniec. Po úvodnom horkom začiatku sa chute rozvinú do jemne korenisto grepových, opäť prechádzajú do horkého záveru s jemným píniovým nádychom a opäť nahorklým doznievaním.

Obsah alkoholu: 6% obj.

Späť
WYWAR - Oktoberfest 13°

Märzen

Märzen (marcové pivo) sa pôvodne varil ako posledná várka piva v marci, kým sa teploty vyšplhali príliš vysoko a bez automatizovaného chladenia a vzhľadom k mnohým divokým kvasinkám vo vzduchu už nebolo možné pivo variť. Spodne kvasený Märzen vznikol v rokoch 1871 až 1872 a jeho receptúra je odvodená od dnes už v podstate zaniknutého pivného štýlu viedenského ležiaku. Vďaka použitiu viedenského a mníchovského sladu má Märzen jantárovú až svetlo medenú farbu.

Obsah alkoholu: 5,3% obj.

Späť
OSSEGG - Ruthard 11°

American Red Ale

Výnimočný pivný kúsok z výnimočného českého pivovaru Ossegg. Tradícia varenia piva v tomto pivovare siaha až do roku 1701. Ruthard je zvrchu kvasené pivo, spadajúce do kategórie American Red Ale. Má krásne rubínovo červenú farbu. Použité chmele Pacifica a Mosaic dávajú pivu výraznú vôňu, v ktorej možno rozpoznať náznaky tropického ovocia, limetky, či broskýň. V chuti objavíte tóny citrusov, predovšetkým pomaranča. Doznievanie je dlhšie a príjemne horké.

Obsah alkoholu: 4,5% obj.

Späť
MAD SCIENTIST - Jam 72

West Coast IPA

Pivo doslova ovenčené titulmi. V roku 2016 tento pivný kúsok získal ocenenie Brew of the Year: Hungary. V rovnakom roku získalo bronzovú medailu na Commonwealth Cupe v Kentucky. Rok na to striebornú medailu na Dublin Craft Beer Cupe a v roku 2018 zlatú a bronzovú medailu na súťažiach Lyon International Competition a KSE XII. International Beer Competition. Ak hľadáte niečo silné a výnimočné, tento kúsok je ako stvorený pre vás.

Obsah alkoholu: 7,2% obj.

Späť
BEER BROS - Hefeweizen 13°

Hefeweizen

Vrchne kvasené pšeničné pivo bavorského typu. Chalani z BeerBros si ho však navarili po svojom. Na varenie použili anglické slady Simpsons s originálnym nemeckým chmeľom Hallertauer. Zásluhou prídavku mníchovského sladu je farba tmavšia a telo plnšie a sladšie než u ostatných pív tohto typu. V chuti a vôni prevláda jemná kyslosť, chlebovitosť a pre tento štýl typické banány a klinčeky. Pivo nie je takmer vôbec horké, a preto sa stretáva s úspechom aj u ľudí, ktorí pivo bežne nepijú, ale nepohrdnú ním ani skúsení pivári.

Obsah alkoholu: 5,6% obj.

Späť
UNORTHODOX BREWING - Blood River 14°

Pretorian Lager

Blood River je ďalším kúskom Unorthodox-u. Nie je to len taký obyčajný ležiak. Pivo je varené spolu čajom Rooibos, plodom bazy čiernej a kvetmi ruže a nevädze. Všetko spolu vytvorí vlnu chutí, ktoré budú v ústach pripomínať divokú rieku. Very unorthodox, very good.

Obsah alkoholu: 5,8% obj.

Späť
STUPAVAR - Ďumbeer 12°

Ginger Ale

Pivo, ktoré osvieži a zároveň zahreje. Nezameniteľná chuť zázvoru robí z tohto ejlu jedinečný kúsok. Vo vôni možno cítiť ovocné tóny, jemne žltý melón. V chuti dominuje zázvor, ktorý príjemne štípe na špičke jazyka. V pozadí vyrovnane citiť horkosť s rezkým zázvorom. Jesesň a Ďumbeer, to jednoducho k sebe patrí.

Obsah alkoholu: 5% obj.

Späť
HELLSTORK - Tropical Ale 10°

American Pale Ale + marakuja

Pivo na rozmedzí medzi nebom a peklom. Výborné, ľahké, osviežujúce pivo zlatistej pomarančovej farby. Vo vôni možno cítiť pomaranč, marakuju, ananás, či mango. Chuť je ľahká, osviežujúca, ovocno-džúsová s príjemne trpkastou koncovkou. 

Obsah alkoholu: 4% obj.

Späť
LANIUS - Irish Dry Stout 10°

Irish Dry Stout

Evolúcia stoutu začala v osemnástom storočí odklonom od porteru, bežne vareného v Anglicku a Írsku. Bol tmavší a silnejší, no medzi londýnskou a dublinskou verziou nebol takmer žiadny rozdiel. Ten nastal až v roku 1817 vďaka vynálezu bubnovej pražiarne, ktorá umožnila výrobu nových, veľmi tmavých druhov sladu. Irish Dry Stout od pivovaru Lanius je tak navarený podľa viac ako storočnej tradície len zo svetlého sladu pale ale, praženého nesladovaného jačmeňa a malého množstva ovsených vločiek. Absencia karamelového sladu typického pre anglické stouty zapríčinila, že írsky stout je veľmi ľahký a suchý, s príjemnou čokoládovou horkosťou.

Obsah alkoholu: 4,3% obj.

Späť
TEMPEST - Brave New World IPA

India Pale Ale

Škótsko je krajinou nielen skvelej whisky, ale aj výborného piva. Po škótskom pivovare Brewdog vám predstavujeme ďalší, možno v našich končinách menej známy, no rozhodne nemenej excelentný pivovar Tempest. Brave New World IPA bola ich prvotinou v kategórii vrchne kvasených pív a tvorí súčasť skalného sortimentu dodnes. Na Scottish Beer Awards 2016 a 2017 Tempest s týmto pivným kúskom získal zlatú a striebornú medailu v kategórii Best IPA. 

Obsah alkoholu: 7% obj.

Späť
HOP GRUP - Kashmir 14°

India Pale Ale

Single hop IPA, príjemná, svieža, grepová. Pivo má krásnu zlatú farbu. Vo vôni sa spájajú tóny tropického ovocia a bylín spolu s borovicovými tónmi. Chuť je ľahko medovo sladová, horká s výraznými citrusovými a chmeľovými tónmi. 

Obsah alkoholu: 6,1% obj. 

Späť
ČIERNY KAMEŇ - Baba Jaga 13°

American Pale Ale

American Pale Ale má napriek názvu anglické korene, no je charakteristický najmä použitím amerických odrôd chmeľu, ktoré sú typické vyššou horkosťou a prenikavou arómou. Ten z varne pivovaru Čierny Kameň je naozaj výborne vyskladaným kúskom. Poctivý dryhopping kombináciou chmeľov Simcoe, Citra, Nelson Savin a Idaho dáva pivu neuveriteľne sviežu a pritom krásne horkastú koncovku. 

Obsah alkoholu: 5,3% obj.

Späť
WYWAR - Saison 15°

Saison

Zvrchu kvasené pivo belgického štýlu pôvodom z regiónu Wallonia. Názov tohto pivného štýlu skutočne pôvodne vznikol zo sezónnosti, kedy sa varilo prevažne v lete. Dnes je samozrejme dostupné celoročne, avšak väčšinou v limitovaných edíciách. Ide o výrazne chmelené pivo, krásnej zlatožltej farby. V chuti dominujú citrusové a korenisté tóny, vo vôni možno cítiť sviežosť čerstvo posekanej trávy a byliniek.

Obsah alkoholu: 6,6% obj. 

Späť
OSSEGG - Laurentius 13°

Lager

Svetlý, zospodu kvasený, nefiltrovaný a nepasterizovaný špeciál, v ktorom dominuje spoločne so Žateckým poloraným červeňákom vždy jedna z menej využívaných odrôd českých chmeľov, ako sú napríklad Bohemia, Harmonia, Rubín, Vital a ďalšie. Tie dávajú pivu vyššiu horkosť a charakter typický pre konkrétnu odrodu.

Obsah alkoholu: 5,3% obj.

SpäťFľaškové pivá

BREWDOG - Vagabond

American Pale Ale

Prvé bezlepkové pivo z dielne škótskeho pivovaru Brewdog. Vagabond je demonštáciou toho, že absencia jedného elementu zákonite neznamená stratu chuti, alebo plnosti piva. Toto takpovediac prelomové bezlepkové pivo s divokým tónom chmeľov Centennial a Amarillo môže byť so svojou horkosťou 55 IBU zaručene ohromí vaše chuťové poháriky.

SpäťBREWDOG - Five AM Red Ale

American Red Ale

BrewDog 5 AM Red Ale (predtým 5 a.m. Saint) je svätým grálom všetkých červených pív. Svoju jedinečnú chuť získava dochmeľovaním najskôr čerstvým a následne i sušeným chmeľom. Príjemná jantárovo červená farba sa snúbi s neuveriteľne ovocnou a trošku i karamelovou vôňou, v chuti je mierne chmeľovo horké, ovocné, v pozadí cítit sladový karamel a dochuť grepu s karamelom.

SpäťBREWDOG - Milk Stout

Milk Stout

BrewDog Jet Black Heart je čierne ako smola a plné zábavy bez nežiaducich udalostí. Pražené sladové príchute kávy a čokolády sú viazané na plné, bohaté telo. Ovsené vločky a pšenica dodávajú zamatový pocit v ústach, pričom karbonizácia pridáva textúru medového plástu. Použitý chmeľ dodáva bobulové a citrusové ovocie, ktoré zosilňuje čokoládový charakter.

SpäťLIPTOVAR - SeaBeer

Golden Ale

Liptovar SeaBeer je neuveriteľne ľahké, svieže pivo. Vo vôni a chuti sa prejavujú citrusové príchute ako grep a limetka. V chuti vás dostane horkastá koncovka použitých chmeľov.

SpäťLIPTOVAR - Propaganda

English Pale Ale

Liptovar Propaganda má tmavšiu oranžovo-karamelovú farbu. V pozadí ucítite karamelové tóny a do popredia sa dostáva zemitosť, trávnatosť a jemná pikantnosť anglických odrôd chmeľov. Celkový dojem na záver podčiarkuje kvasnicová estérovosť a príjemné stredne intenzívne horké doznievanie.

SpäťLIPTOVAR - BeerUP

American Pale Lager

Liptovar Beer Up má zloženie sladov a chmeľov ako ležiak, no typickú zložku, charakteristickú po ležiackych kvasniciach by ste v ňom hľadali márne. Pivo je postavené na zdravom strede medzi sladovým telom a jemnou chuťou.

SpäťLIPTOVAR - BeerHappy

Lager

Don´t Worry, Beer Happy. Svetlý ležiak s nízkym obsahom alkoholu. Pokiaľ máte chuť spríjemniť si deň alebo večer alebo aj celý týždeň, tak toto je to pravé, čo vám vyčarí úsmev na tvári. 

SpäťHELLSTORK WILDSTORK - Barkan Barrel Oud Bruin

Sour Ale

Champagne medzi remeselnými pivami... Jedinečná a limitovaná várka Hellstork Wildstork: Barkan Barrel Oud Bruin 17° zrelo v sudoch po červenom víne. Pivo v sebe skrýva arómu a rovnako aj chuť tmavého ovocia a hrozienok, ktorú doplňuje charakter karamelových a jemne pražených sladov v kombinácii s harmonickou kyselinkou a hrejivných dozvukov.

SpäťHELLSTORK WILDSTORK - Imperial Plum Wild Ale

Belgian Wild Ale

Champagne medzi remeselnými pivami... Ďalšia špecialitka z radu Wildstork: Plum Wild Ale 18° zrelo v sudoch po červenom víne. Naviac sú tam pridané slivky. A rozhodne nie málo. Pivo má až likérovú vôňu po slivkách s jemným charakterom divokých baktérií. Chuť je ovocná a plná, s harmonickou hrejivou kyselinkou. 

SpäťHELLSTORK - Bílý Idol

Witbier

Pšeničné pivo belgického typu. Inšpiráciou k názvu je anglický rockový hudobník, textár a herec William Michael Albert Broad, viac známy ako Billy Idol. Rockové predstavenie nájdete aj v tomto pive - tóny pomaranča, koriandra a harmančeka bravúrne dopĺňajú chuť poctivého belgického ejlu.

SpäťHELLSTORK - Miami Weisse Cuvée Framboise

Berliner Weisse

Po prvom slovenskom "kysláči" Miami Weisse Cuvée Marakuja je tu z dielne pivovaru Hellstork ďalšie kyslé prekvapenie. Tentokrát chalani do varenia použili nenormálne množstvo čerstvých malín. A tak je na svete Miami Weisse Cuvée Framboise. Kyslý charakter piva príjemne zjemňuje chuť voňavých sladkých malín.

SpäťOAKHAM - Green Devil IPA

India Pale Ale

Tento zelený diabol je chmelený len jedným druhom chmeľu - Citra. Vôňa je citrusová a v chuti najskôr ucítite mango a ananás, postupne sa mení na limetku a citrón. Záver je ostro osviežujúci a suchý. Vypustite svojho pivného diabla a ochutnajte. 

SpäťSTUPAVAR - Jedenástečka

Lager

Vyrovnaná jedenástečka jak lusk. Po naliatí tvorí snehobielu penu s jemnými bublinkami, stredne vysokú, mierne šumí, primerane drží. Farba je jasne svetložltá, zlatistá, číra. Vôňa - sladové zrno, viete hneď, že pijete PIVO. Telo stredne pevné, na jedenástku primerané, vyrovnané. Chuť mierne sladová s jasným chmeľovým chvostíkom, horkosť mierne trávnatá, jemne a dlho cítiť na bokoch koreňa jazyka. Veľmi podarená jedenástka, radosť ju piť.

SpäťSTUPAVAR - Hoppy End

India Pale Ale

Klasický predstaviteľ americkej verzie IPA. Farba je tmavo zlatá, vôňa ako inak citrusová po použitých chmeľoch spoza veľkej mláky. V chuti prevláda citrusová horkosť a nižšia sladovosť. Na svoje si prídu hlavne priaznivci chmeľového tornáda. Horkosť totiž v tomto pive hrá prvé husle.

SpäťSTUPAVAR - Davová Psychóza

Lager

Ležiak od Stupavaru  uvarený na počesť tridsiateho výročia vzniku slovenskej punkovej kapely Davová psychóza.  Polotmavý Jantár od Stupavaru je síce vynikajúci, ale toto pivo ide ešte ďalej. Bohaté karamelové slady sú excelentne doplnené vyššou horkosťou a má navyše ešte náboj v podobe bylinných chmeľových aróm na pozadí.

SpäťSTUPAVAR - Jantár

Amber Lager

Je asi druhým najobľúbenejším pivom z tohto pivovaru, hneď po legendárnom svetlom ležiaku s názvom Jedenástečka. Jantár má narozdiel od nej plnšie sladové telo, výrazne karamelové. Úvod je jemne nasladlý, no pivo je celkovo skôr suchšie a horkejšie ako sladké - presne ako by ste od produkcie Stupavaru čakali.

SpäťKEES - Pale Ale Citra

American Pale Ale

Kees! Pale Ale Citra je pivo varené spolu s americkými chmeľmi. Anglický slad Marris Otter dáva pivu plnú, skvelú chuť. Aróma a chuť je kvetinovo-citrusová, čo pivo predurčuje na príjemné osvieženie. 

SpäťMAD SCIENTIST - Chilli Haze Passion

Passion Fruit Smoothie IPA

Mad Scientist uvarili neuveriteľne osviežujúcu Hazy IPA-u, ktorú doladili jemnou chuťou marakuje. Veľmi pekne vyskladaná IPA s prijemne ovocnou chuťou a kyslosťou, ktorá toho pivo príjemne rozvíja, no neprebíja jeho chuť. Skvelý kúsok, ktorý rozhodne stojí za vyskúšanie.

SpäťMAD SCIENTIST - Harapunk - Punk Juice

India Pale Ale

Láska na prvé ochutnanie. Extrémne dobre piteľná IPA z dielne maďarského pivovaru Mad Scientist. Chmele Vic Secret a Galaxy dodávajú tomuto kúsku nezameniteľnú chuť a arómu. V chuti možno zachytiť tóny marcipánu, melónu, citrusov a broskyne, koncovka je príjemne horká, nevtieravá a svieža.

SpäťMAD SCIENTIST - Limerick (Oak Aged)

Oak Aged Irish Red Ale

Irish Red Ale dozretý v dubových sudoch, ktoré tomuto kúsku dali nezameniteľnú chuť a charakter, zvýraznili jeho telo a pridali mu príjemnú koncovku dubového dreva. Veľmi dobre piteľný ejl.

SpäťMAD SCIENTIST - Raspberry Madness

Raspberry Smoothie Berliner Weisse

Beliner Weisse červenkasto ružovej farby. V chuti dominujú maliny a možno tiež cítiť náznaky jogurtových tónov. Chut je príjemne kyslá a ovocná s prírodnou chuťou malín. Ľahké až stredné telo, mierne karbonizované. Veľmi dobre piteľné a osviežujúce pivo.

SpäťMAD SCIENTIST - New York Mocaccino

Milk Stout

Jedinečné pivo, ktoré brilantne spája zložitú a plnú chuť imperial stoutu a krémovosť a piteľnosť klasického stoutu. Pivo varené s kakaovými bôbmi, špeciálnymi odrodami kávových zŕn a lúskami madagaskarskej vanilky.

SpäťUNORTHODOX BREWING - Dry as Bone

Brut IPA

„Pivné prosecco„, unikátna spolupráca Unorthodox Brewing so Šilker´s Brew, špeciál predstavený na tohtoročnom Salóne piva 2018 v bratislavskej Starej Tržnici. Brut IPA, suchá na kosť. Žiaden marketing a výmysel, ale krutá a pravdivá realita.

SpäťUNORTHODOX BREWING - Mad Monk

Hoppy Belgian Tripel

Ultra silný belgický "tripel" obohatený o výraznú chmeľovú vložku v podaní chmeľov Lemondrop a Idaho 7. Jedinečné!

SpäťUNORTHODOX BREWING - Wendigo

West Coast IPA

Wendigo je West Coast India Pale Ale so suchším dojazdom, vyznačujúce sa ovocnou, citrusovou chuťou a horkosťou spôsobenou použitím amerických odrôd chmelov. Na pivo so 6 % alkoholu sa až nebezpečne ľahko pije, horkosť príjemne ulpieva na jazyku a nabáda k ďaľšiemu dúšku.

SpäťUNORTHODOX BREWING - Blood River

Pretorian Lager

Blood River je ďalším kúskom Unorthodox-u. Nie je to len taký obyčajný ležiak. Pivo je varené spolu čajom Rooibos, plodom bazy čiernej a kvetmi ruže a nevädze. Všetko spolu vytvorí vlnu chutí, ktoré budú v ústach pripomínať divokú rieku. Very unorthodox, very good.

SpäťTEMPEST - Elemental Dark Ale

London Robust Porter

Tento robust porter londýnskeho typu obsahuje sedem chmeľov v dokonalej rovnováhe, ktoré mu dodávajú veľmi komplexnú a plnú chuť. Pražený slad sa tu stretáva s kúskami kakaa, jemne zamatovým záverom s náznakmi horkej čokolády a korenistého chmeľu.

SpäťTEMPEST - Long White Cloud EPA

Extra Pale Ale

V tomto Extra Pale Ale sa stretáva chmeľ zo South Island s najjemnejším Škótskym sladom. Použitá je tu tiež veľmi zaujímavá zmes chmeľov, ako napríklad ríbezľový Nelson Sauvin, tropický Motueka, citrusový Waimea a broskyňový Rakau. Očakávajte hodne tropický a ovocný začiatok, nasledovaný jemným sladom s náznakmi ananásu a citrusov a osviežujúco tropickým koncom.

SpäťTEMPEST - Mexicake Spiced

Imperial Stout

Keď prišiel čas na varenie niečoho veľkého a temného, ​​mali sládkovia z Tempestu na mysli len jednu vec: tortu. Chceli pripraviť pivo, ktoré by chutilo ako čokoládová torta ... a čo takto Mexická čokoládová torta? Predstavte si bohatý a silný imperial stout, skombinovaný s čerstvými vanilkovými fazuľkami, vysokokvalitným kakaom, škoricou Ceylon,  papričkami Chipotle a Mulato. Zmiešajte to všetko dohromady a to, čo dostanete, je zložité a chutné pivo s bohatou a plnou chuťou, sladkou vôňou z vanilky, mletej arómy korenia zo škorice, nádychom ovocnosti z Mulato a trochou tepla a dymu v závere z Chipotle.

SpäťTEMPEST - India Pils

India Pilsner

Dokonalé spojenie toho najkvalitnejšieho sladu a starostlivo vyberaného chmeľu. Predstavte si mäkké ovocie, chlebovú vôňu nasledovanú čistou a jemnou chuťou sladov, a vyváženou trpkosťou chmeľu v závere.  S ovocnou chmeľovou chuťou a super piteľnosťou budete okamžite v božskom pokoji. Namaste!

SpäťTEMPEST - Red Eye Flight

Mocha Porter

Otraste sa a prebuďte s týmto silným a bohatým mocha porterom. Začína  bohatou a praženou zmesou siedmich sladov, nasleduje vysoko kvalitným organickým kakaom a finišuje studenou infúziou kávových zŕn Sumatran Three Hills Coffee, pražených presne podľa špecifikácií pivovaru Tempest. Otvorte ho a vypustíte arómu čerstvej mletej kávy, po ktorej nasleduje hladký pocit v ústach ako pri karamelke, a následne  kávová kyslosť a horká chuť kakaového zrna.

SpäťOMNIPOLLO  - Double Peach Candy Popcorn

Sour Ale

Asi najbláznivejšia kombinácia chutí tohtoročnej pivotéky. Double Peach Candy Popcorn Sour je ovocno-kyslé pivo zo švédskeho pivovaru Omnipollo. Pivo, varené so sladkou cukrovinkou Fuzzy Peach a popcornom. Dobrá haluz, ale extrémne návyková.

SpäťOMNIPOLLO - Nebuchadnezzar

Imperial India Pale Ale

Nebuchadnezzar si, okrem iného, môžete pamätať z Matrixu ako vznášadlo pilotované kapitánom Morpheom. Pôvodný názov vznikol podľa babylonského panovníka Nebuchadnezzara II., najdlhšie vládnuceho a najvplyvnejšieho panovníka čias Neobabylonskej ríše. A rovnako tak dozvuky tejto kráľoskej IPY doznievajú na jazyku ešte príjemne dlho...

SpäťOMNIPOLLO - Leon

Belgian Pale Ale

Aké pivo by mohlo byť príjemným spoločníkom po celý večer a nebolo by nudné? Túto otázku si položili v pivovare Omnipollo, a tak vzniklo pivo Leon. Na výrobu boli použité kvasinky Champagne, ktoré v kombinácií s chmeľom a jednoduchým sladom vytvorili kvalitné pivo s bohatou chuťou a príjemným osviežením.

SpäťSIERRA NEVADA - Torpedo Extra IPA

India Pale Ale

Sierra Nevada a chmeľ idú ruka v ruke. Čo sa zrodilo ako bláznivá myšlienka navrhnutá v krčme sa napokon stalo najmladším prídavkom do celoročnej ponuky - chmeľová bomba Torpedo Extra IPA. Je to prvé pivo, robené cez revolučný vynález na suché chmelenie - Hop Torpedo - zariadenie, ktoré kontroluje koľko chmeľových aróm sa prenesie do výsledného piva bez toho, aby sa zvýšila horkosť. No žiaden strach, Torpedo Extra IPA je agresívne horké a pritom vyrovnané pivo s masívnymi arómami citrusov, borovíc a tropického ovocia.

SpäťSIERRA NEVADA - Pale Ale

American Pale Ale

V roku 1980 bol pivovar Sierra Nevada založený na pive zvýrazňujúcom silné borovicové a citrusové arómy amerických chmeľov. Dnes je jeho najpopulárnejšie, prírodné, živé Pale Ale považované za pivnú klasiku, no stále ostáva novinkou a prekvapivo komplexným pivom pre tých, ktorí ho ochutnajú po prvýkrát. Každá fľaša je prírodne kondiciovaná a nepasterizovaná, čo pivo robí ešte jedinečnejším, chutnejším a osviežujúcejším.

SpäťJOPEN - Koyt Gruitbier

Gruitbier

Pýtate sa čo je gruit? Je to stredoveká zmes bylín, ktorá sa používala na prípravu piva predtým, ako sa začal používať chmeľ. Byliny museli býť zberané podľa rituálu. Napríklad, aby sa vyhli halucinogénnym účinkom, vres obyčajný museli zberať nahé čarodejnice pri splne Mesiaca. Nevieme presne ako zberali ingrediencie pre toto pivo, ale vytvorili polotmavé pivo, ktoré vonia po eukalypte, mentole a letnom ovocí spolu s karamelom. Horúca, krémová chuť spolu so sladovými tónmi sa pomaly mení s chuťou pikantného sladkého drievka a bobkového listu. V závere vám v ústach ponechajú chuť sladkého drievka a hrozienka. Pivo bolo aj ocenené zlatou medailou v kategórií bylinných pív.

SpäťJOPEN - Jacobus Rye Pale Ale

Rye Pale Ale

Jopen Jacobus Rye Pale Ale je pomenované podľa prvého vlastníka pivovaru. Špeciál sa začal variť v roku 2011 pri príležitosti stého výročia kostola. Pivo je polotmavej farby s ovocnou horkosťou. Ražný slad dodáva pivu charakteristickú chuť, v ktorej ucítite grapefruit kombinovaný s korením a karamelom. Pivo získalo v roku 2013 zlatú medailu na World Beer Awards a tiež aj v roku 2014 v kategorií špeciálne ražné pivá. 

Späť